PDA

Versiunea completa : Mamici din VALCEA

Pagini : [1] 2

admin_comunitate
05.01.2008, 21:14:33
Vorbeste cu mamici din judetul tau despre doctori, gradinite, crese si multe altele.

zaza_
05.01.2008, 21:14:34
Salut! Sunt din vilcea, dar momentan nu in tara. Mi-ar placea sa vorbesc si cu voi, alte mamici de pitici din vilcea. Va pup!!!

mykkag
05.01.2008, 21:30:31
http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=55754

http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=55702

http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=55701

http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=55723

http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=55682

http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=55699

loria
10.01.2008, 20:46:12
salut! sunt Loriana si am o fetita de 4 luni si jumatate, pe nume Daria. Astept sa vorbim, sa ne sfatuim, sa ne intalnim...

adinaaslan
18.01.2008, 20:50:28
Buna valcencelor!

Si eu sunt din Rm. Valcea.Am un baietel de 4 ani si 8 luni pe care il cheama Horia.

Mi-ar face placere sa vorbim si de ce nu sa ne intalnim!

adinaaslan
22.01.2008, 17:58:02
Zaza_,unde locuiesti,in ce tara?

Loria,sa-ti traiasca fetita! Unde locuiesti?

adinaaslan
22.01.2008, 21:46:35
Mykkag,esti din Ramnicu Valcea?

Exista un topic special unde poti posta link-ul unei poze de-a copilului tau pentru a aparea la minivedeta zilei! Chiar asa se si numeste topic-ul:Bebelusul tau,minivedeta zilei

Lary&Myky
24.01.2008, 01:49:15
Buna mamicilor si,de ce nu,taticilor.Si eu sunt din Rm Valcea si am o fetita care in curand va implini 2 anisori.Va rog sa-mi sugerati si mie o gradinita particulara de aici sau eventual o bona pentru ca e tare greu sa gasesti o gradinita buna sau o bona care sa-ti castige increderea.Daca ar fi dupa mine as mai sta inca 2 ani acasa cu ingerasul meu dar cu economia de azi nu prea iti permiti sa stai fara servici.Va multumesc!

adinaaslan
30.01.2008, 21:32:39
Buna Lary&Myky,

Sa-ti traiasca fetita!

Gradinita particulara este in Goranu,program 8-17,mananca si doarme acolo,vine dimineata si ia copilul cu microbuzul de acasa,pretul este de 870 roni pe luna.

Am mai auzit de una nou deschisa la Vladesti,dar tot cu pretul piperat.

in ce zona stai?

Unde lucrezi?

rares filip
01.02.2008, 11:55:36
buna mamici si bebici. si noi suntem din valcea(oc.mari) si avem cinci luni.noi avem probleme cu fructele de la ora 10. nu mai stiu ce sa fac sa le manance. pleas , help me cu retete si trucuri care la voi au dat roade

puteti sa ne vedeti la:http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=66738 din evenimente speciale,65806 din galeria poze,60870 si 60857 din poze haioase

zaza_
01.02.2008, 17:11:11
Salut fetelor! Deocamdata suntem in Tenerife. Avem parte de vreme calda:) 22 grade celsius(SIC!), dar ne este dor de acasa. In martie ajungem si noi la zapada(daca mai prindem pe-a mieilor:))

Lary&Myky eu stiu gradinita din Lenin Sud care u e particulara, dar acolo a fost nepotica mea, si toata lumea a fost multumita. Nu stiu preturi, dar fiind de stat nu cred ca e scump. Si au si renovat un pic pe-acolo, cel putin pe-afara spatiul de joaca arata tare bine cand am plecat eu de-acasa...

Va pup! Pa pa!

adinaaslan
06.02.2008, 17:49:56
Buna rares filip,

Sa-ti traiasca bb-ul!

Incearca sa-i pui lapte praf in piureul de fructe sau laptele tau daca il alaptezi exclusiv la san.Asa ma invatat dr.pediatru,ca sa accepte supa,piureul de fructe,piureul de legume...sa-i pun o masura de lapte praf.A mers la mine.

teodora2007
08.02.2008, 13:06:22
Buna.

Sunt Andreea si am o fetita de 3 luni, Teodora. Mi-as dori sa merg la servici si poate imi recomandati si mie o bona care sa poata sta cu "gugustucu" meu mic...

teodora2007
08.02.2008, 13:09:16
O gradinita buna este cea germana de la Vladesti si costa 6 mil pe luna...noi suntem inca mici dar acolo ne gandim sa ne inscriem fetita.

adinaaslan
08.02.2008, 16:26:10
Buna Andreea,

In ce zona a orasului stai?

Eu am avut o bona,dar nu facea de cat sa plimbe copilul.Eu inca eram in concediu acasa,dar nu aveam timp mai de nimic.si deasta am luat-o si era foarte de treaba.Cand m-am dus la servici l-am dus la camin,asta la varsta de 3 ani.

adinaaslan
08.02.2008, 16:28:07
Buna maria1,

Bine ai venit printr noi!Suntem cam putine,dar sper sa mai vina ,mamici.

Sa-ti traiasca baietelul!

popescumaria1
08.02.2008, 21:32:05
Buna Adinaaslan,si eu la fel ,sper sa mai multe sa vina valcea,mamici si gravida

.mersi

popescumaria1
08.02.2008, 22:33:36
http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=14003

teodora2007
09.02.2008, 13:32:13
Buna Adina.

Stam in zona Traian, pe Dr. Hacman.

La ce doctor ai fost cu cel mic pana acum? Ai fost multumita?

adinaaslan
11.02.2008, 19:44:32
Buna Andreea,

Cand sa nascut Horia l-am inscris la o dr pediatru,dar nu am fost multumita de ea,o cheama Veleanu(sper sa nu gresesc) si ne-am mutat toti la medic de familie generalist.O cheama Diaconu Delia,are cabinet particular langa biserica din nord(in parcare)suntem de 4 ani la ea inscrisi si suntem multumiti.

Eu stau pe Matei Basarab.Am vedere pe Dr.Hacman.

Poate chiar ne stim din vedere,eu am vedere la Artima in curte.

pupici

zaza_
11.02.2008, 20:54:50
Salut Maria!

Si noi stam tot in Ostroveni si ne cheama tot Popescu! Stam pe Pandurilor. Sper sa ne vedem intr-o zi:)

popescumaria1
11.02.2008, 21:33:00
buna,zaza

stam pe tineretului,nr 3.

pa pa

adinaaslan
11.02.2008, 22:43:21
zaza_,tu ai intrebat de topic-ul ''calatoria cu avionul''?.Am cautat topic-ul si nu l-am gasit,cred ca la sters admin_mami.

adinaaslan
11.02.2008, 22:45:02
maria1,ce face rares?nu am mai vorbit de mult!

popescumaria1
12.02.2008, 19:56:17
Buna,Adina

Sa sti,Sunt surd.eu eram ocupat,Rares merge picioare la fel ca uman.Rares nu este cuminte,stie toate partile.Eu mereu stau langa cu Rares,mie frica sa nu ia obiecte in gura ,pt.ca Rares merge picioare si de duce singur la sufragerie sau alta camera.noi suntem bine si sanatosi.sunt stundenta anul 3 din Pitesti.profil Teologie Sociala. voi ce mai faceti? pa

zaza_
12.02.2008, 21:46:34
Multumesc mult Adinaaslan! Am renuntat sa mai caut... Asta e. Sanatate bebeilor!

adinaaslan
13.02.2008, 21:12:08
maria1,suntem bine!de luni mergem la gradinita,nu l-am mai dus din noiembrie.ii era dor de colegi si de doamna educatoare.

rares filip
15.02.2008, 10:48:09
salutare fetelor

ce vreme frumoasa, nu-i asa?

propun o intalnire sa ne cunoastem?

ce ziceti?

astept raspunsurile voastre , daca tot a venit primavara.

pupici la bebei si multa sanatate!

zaza_
15.02.2008, 21:23:49
Super propunere! De acord! Dar eu abia in martir! Vorbim!

adinaaslan
15.02.2008, 21:31:34
Buna intentia ta rares filip,dar vremea sa schimbat...in rau!

Va spuneam mai sus ca l-am dus pe Horia la gradi de luni,iar de azi facem injectii:(

a facut rosu in gat,a fost doar 4 zile si gata stam acsa cu tratament.

zaza_
15.02.2008, 22:19:29
Insanatosire grabnica lui Horia! Saracutul! Injectii ! Of! Da-i si vitamina C, lamaie si miere si rodie, ca tocmai am citit ca este iminizanta!

Ce pediatri cunoasteti? Gradinite, crese? Ne pregatim serios sa luam viata in piept:)))) Serios acum. S-ar putea cand ajung in tara sa trebuiasca sa ma intorc la lucru, deci, singura alternativa pentru bebe ar fi cresa. Bine nu chiar imediat, dar...:(

zaza_
15.02.2008, 22:21:25
Sau poate ne vedem si facem pe rand pe bona pentru toti bebeii nostri cate o zi pe saptamana:)) Ha! Ce chestie!

adinaaslan
16.02.2008, 13:12:13
Buna zaza,Horia se simte mai bine.Facem injectii pentru ca i-am facut imuno-bgrama si este sensibil la gentamicina,i-am bagat flexura in mana si nu simte nimic.

Tu te intorci definitiv in tara? Cat are bb tau?

Eu il duc pe Horia la o gradinita cu program prelungit,este pe langa Liceul Energetic...deci cam departe de tine.Am optat pentru aceasta gradinita pentru ca sunt putini copii in grupa(vreo 10-12),nu pot spune ca sunt super multumita,dar este ok.

Pupici

popescumaria1
16.02.2008, 19:57:54
buna Adina,

la gradinita cu program prelungit,este pe langa Liceul Energetic,cate costa pe luna?

dvs mai lucrezi? pa

popescumaria1
16.02.2008, 21:06:40
buna, am un baietel de 11 luni deabia astept sa vina primavara sa ies cu bb meu afara.Sunt curioasa ce o sa faca cand o sa mai vada copii. abia astept.va pup

rares filip
16.02.2008, 21:22:39
ma bucur ca va placut propunerea mae. chiar am vorbit serios si sper cand vine caldura (cat mai repede sper) sa ne vedem... sa ne cunoastem bebei .

adinaaslan, imi pare rau pentru horia, insanatosire grabnica si multi pupici de la noi.

zaza_l e buna propunerea ta, eu chiar sunt educatoare si mas bucura sa va pot ajuta, trebuie numai sa ma placeti voi si bebei , binenteles.

fetelor, ce varsta au bebei vostrii? ca noi avem doar 6 luni.

oare suntem cei mai mici?

multi pupici

adinaaslan
17.02.2008, 10:21:44
Popescumaria1,gradinita costa in jur de 120 roni,mancare+engleza.

Rares filip,unde profesezi ca educatoare?sau mai bine zis unde ai lucrat inainte de a intra in concediu de crestere a copilului? Si eu sunt educatoare!

Cred ca Horia este cel mai mare,are 4 ani si 9 luni.

O mai spun inca o data,mi-ar face placere sa ne cunoastem face to face!

rares filip
17.02.2008, 14:54:02
salutare mamicilor si pupici bebeilor.

adinaalan, nu am profesat ca educatoare, pentru ca m-am facut inginer dupa terminarea liceului pedagogic in 2001. dar copii raman pentru mine tot ce e mai frumos pe lume.

am terminat fac de fizica in bucuresti, dar m-am angajat la valcea pe platforma chimica pentru ca salariile sunt mult mai marii ca in invatamant.

oricum ma bate gandul sa revin in inv. , tinand cont ca am reusit sa iau examenul de titularizare pt invatatori , prima oara cand l-am dat.mai am timp sa ma gandesc.

pana atunci sper sa ne intalnim si sa ne cunoastem , poate ne ajutam reciproc in luarea deciziilor.

va pupacesc :-*

rares filip
17.02.2008, 14:55:37
mai mamicilor, dar voi cu cine ati nascut? eu am nascut cu radulescu mihaela si a fost super finuta. trebuia sa nasc cu tomescu ... dar n-a venit.

imp e ca bb a venit repede si sanatos.

adinaaslan
17.02.2008, 15:38:21
Eu am nascut cu Branzan.A fost ok nasterea pana la urma.Nu am simtit nici-o durere,nici-o contractie,mi-a bagat ceva in perfuzii de nici nu am stiut ca nasc.

In ce zona stai rares filip?

zaza_
18.02.2008, 21:39:20
Salut valcencelor! Matei are 4 luni pe 21 octombrie si trebuie sa facem vaccinul joi. Abia asteptam! Sa speram ca n-o sa fie mai greu ca la primul, cand nu am plans tare rau. Noi avem o problemutza la limbutza, trebuie sa taiem frenul, pielita de sub limba, e prea legata... Asta cand o sa ajungem acasa, ca aici aveam programare tocmai cand avem si avion. Of! Am inteles ca nu e prea grav, dar avem emotii inca de pe-acum. Si nici nu stim unde o sa mergem, dar o sa intrebam doctorita de familie. Apropos! Voi ce pediatre stiti? Sau mergeti tot la doctorul de familie? Noi suntem inscrisi la DR Baraganescu Cristiana. Cu DR Radulescu trebuia sa nasc si eu. Mi-a zis ca o sa-mi faca cezariana. Aici am nascut normal. Doctorii au zis ca daca nu e nici o problema la nastere nu au de ce sa faca cezariana. Si cred ca a fost foarte bine cum a decurs totul. In 3 zile am iesit din spital.

Abia asteptam sa ajungem acasa sa ne vedem! Va pupam! Si multi multi pupici lui Horia!, ca el are nevoie cel mai mult acum.

adinaaslan
18.02.2008, 23:27:21
Anonim=adinaaslan.

Nu stiu de ce am aparut anonim ca doar eram logata!

teodora2007
19.02.2008, 11:01:47
Buna fetelor. Eu am nascut cu Dr. Amza... asa s-a nimerit, tot cu Dr. Radulescu trebuia sa nasc si eu dar s-au certat acolo care sa ma asiste...a iesit un scandal monstru in maternitate... De Amza ce sa zic suntem bine, am nascut normal, dar nu-l recomand la nimeni.

In legatura cu pediatri, noi mergem la Dr. Lilea si suntem ff multumiti.

Voi ce vaccinuri ati facut... noi nu le-am facut pe cele de la dr de familie. La cel de la 2 luni a fost f bine, nu a avut nici un efect secundar... urmeaza cel de 4 luni.

Pupici

zaza_
22.02.2008, 21:28:14
Salut!

ieri am implinit 4 luni! Si am facut si vaccinurile! Aici se face obligatoriu si Antimeningita C. Am inteles ca acasa trebuie cumparat. Si asa ne-am ales cu doua intepaturi...:))

Doamna Baraganescu este medicul de familie. Nu stiu cum o sa facem, daca ramanem la ea, sau daca o sa cautam un pediatru. Cand eram eu mica mergeam la doamna Doctor Salomeea. Nu stiu daca asa se scrie numele dumneaei corect.

Ce face Horia?

Bafta multa Teodora la vaccin!

Va pupam!

adinaaslan
22.02.2008, 22:25:24
Buna zaza,multe luni inainte! La multi ani!

Horia face numai prostioare,nu mai doarme dupamiaza,vrea mereu plimbare acu ATV-ul,este un strengar.

Pupici

popescumaria1
23.02.2008, 19:11:33
Ziua si motul fiului meu urmeaza sa vina si face 1 anisor. Pe 12 martie. Eu m-am gandit sa ii organizez petrecerea aniversara la restaurant. TAti filmeaza evenimentul si toata lumea e fericita. Am vorbit deja la restaurant .va pupam

adinaaslan
24.02.2008, 20:05:25
Mai este putin Maria pana faceti mare chef!La ce restaurant faceti?

Sa va traiasca baietelul mare si sanatos!

zaza_
26.02.2008, 20:55:32
Multi ani inainte Maria! Petrecere frumoasa! E peste baietelul, ca si mine:) Eu sunt pe 10 martie:)

rares filip
27.02.2008, 12:14:01
la multi ani si de la noi! sa fiti sanatosi , fericiti, si voiosi si norocosi.

poete ne intalnim pe 12-:))

salutare tuturor si multi pupici

rares filip
27.02.2008, 12:15:50
si eu merg tot le dr. lilea. mi se pare ok si preventiv.numai ca lui rares nu-i place de el . plange cand il vede.

popescumaria1
01.03.2008, 14:38:33
La multi ani! 1 martisorul

irinagavrea
03.03.2008, 15:56:45
buna.dr.amza e tatal meu,dar nu-l recomand ca doctor! vb.f.urat. sunt din dragasani. pupici

irinagavrea
03.03.2008, 16:01:55
buna fetelor! eu sunt din dragasani si am un baiat de 1 an jumate. e strengar rau,dar bine ca e sanatos. nu prea mananca carne. de nici un fel. cesa fac? doar peste. cateodata

rares filip
04.03.2008, 23:01:13
o primavara frumoasa plina de soare si caldura.LA MULTI ANI DE ZIUA FEMEII!

cand ne intalnim mai fetelor? nu mai ziceti nimic?

ca sa vedeti ce mari am crescut vizitati-ne si datine un ursulet:

http://www.bebemagia.ro/bebe.php?cod=3663

finante
05.03.2008, 15:49:18
1. Sa ne gandim la viitorul lor. Vizitati si cereti detalii: http://plusprofit.blogspot.com/2008/02/contul-de-viitor-pentru-copii.html

2. Castigati bani prin inregistrare pe internet - sistem DubaiMLM:

http://plusprofit.dubaimlm.com

Sanatate si bucurii alaturi de copii!

adinaaslan
05.03.2008, 16:30:02
e un dulce rares filip!

stai sa vina vremea frumoasa si ne vom intalnii cu siguranta.

cristina24
06.03.2008, 22:39:24
cine stie cum este doctora folea?la cine va faceti voi ecografii?eu mi am facut la francu si maine ma duc la deaconu ca sa vad si alta parere!eu sunt din calimanesti!sunt o viitoare mamica in sapt 31 !voi??

adinaaslan
06.03.2008, 22:48:45
Eu am fost o singura data la dr Folea (dupa ce am nascut) si mi sa parut ok.

Am nascut cu Dr. Branzan.

La ecograf nu stiu cat de buna este dr. Folea,dar te sfatuiesc sa te duci la Deaconu.

Multa sanatate

zaza_
07.03.2008, 19:51:13
Salut fetelor! Am ajuns in tara in sfarsit dupa super peripetii!!!(A decolat avionul si s-a intors inapoi in Madrid ca era stricat, am asteptat 7 ore prin aeroport, bine ca nu mai mult ca nu mai aveam papa pentru Matei si am venit acasa cu acelasi avion, reparat:))

Acumsunt in Bucuresti, dar luni o sa fiu acasa, asa ca de luni inainte, ne vedem, sa fie si frumos afara!

Sanatate multa la pitici!

rares filip
08.03.2008, 18:26:57
te sfatuiesc sa nu te duci la francu! habar nare sa citeasca eco. pe bune. dar dr diaconu e super ok.si dr folea la fel.eu nu am nascut cu ea , dar e o profesionista.

bine ai venit zaza_ si abia astept sa ne intalnim!

LA MULTI ANI INCA O DATA, MAMICILOR!

adinaaslan
09.03.2008, 18:36:37
Imi pare rau zaza pentru ce vi s-a intamplat,dar bine ca a-ti ajuns cu bine in tara.....deci....bine a-ti revenit!

adinaaslan
11.03.2008, 23:05:32
Buna Adina,

lasa-mi link-ul ca sa-l pot vedea pe Radu!

in ce zona stai?

rares filip
12.03.2008, 16:26:29
fetelorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

cand ne intalnim?

merg pe strada si ma uit la mamici si ma intreb daca nu sunteti voi, cele cu care vorbesc pe mami.ro.hihihi

Lary&Myky
13.03.2008, 16:09:04
Multumesc tuturor mamicilor care au raspuns mesajului meu.Fetita mea deja a implinit 2 ani pe 21 februarie dar inca nu am gasit o bona pentru ea.Nu lucrez nicaieri deocamdata insa incerc sa-mi gasesc un servici,dar cel mai important e sa gasesc o doamna sa aiba grija de fetita mea.Gradinitele particulare au costurile prea mari si nu stiu ce servici pot sa am ca sa-mi permit una.Incerc din toamna sa o duc la o gradinita de stat,sa stea 4 ore,apoi sa o ia bona.Poate cineva sa-mi recomande vreo bona de incredere?

Recunosc ca eu sunt foarte mamoasa cu ingerasul meu si de aceea nu am puterea sa o dau la camin.

Le salut pe toate mamicile de pe forum.

monik77
14.03.2008, 20:06:19
Buna mamicilor,

Eu sunt Monica, iar pe bebelul meu de 7 luni il cheama Alex, de fapt Alexandru Stefan. Va salut pe toate si poate ne vedem a un „laptic” de vorba pe aici sau chiar prin parc.

adinaaslan
15.03.2008, 13:46:05
Adinakob,imi pare rau dar nu pot intra pe link-ul pus de tine!nu stiu de ce!

o sa mai incerc.

bine ai venit monik77,sa-ti traiasca baietelul!

da poate ne vedem la un lapte...cu toate ca baietelul meu are 4 ani si 10 luni,inca mai bea lapte cu biberonul :)

in ce zona locuiesti?

lary&miky,daca aflu ceva de o bona serioasa,te anunt,dar sa-mi spui in ce zona locuiesti!

pupici tuturor

adinaaslan
15.03.2008, 13:47:51
rares filip,poate chiar am trecut una pe langa alta pe strada......cine stie.

hai ca vine vremea frumoasa si ne intalnim in Zavoi.

zaza_
16.03.2008, 13:32:23
Salut mamici si pitici!

Am ajuns acasa, acasa la Vilcea si ne pregatim de evenimentul cel mare: Botezul!

Nasii vor restaurant, asa ca ne-am hotarat sa mergem la Supca. E ceva de capul carciumii? Ca nu am apucat sa trec pe acolo..Stiti?

In rest ce faceti?

Avem batai de cap cu laptele praf.Aici Nestle NAN2 se da de la 6 luni, in Tenerife de la luni(adica asa scria pe cutii) si sunt foarte nedumerita....

Scutecele... nu vorbesc, am zis ca merg in piata sa cumpar la bucata si Pempers si Happy si Huggies si Libero, dar nu exista! Nu am gasit decat Pempers!!! Am cautat Mustela, pentru baita, nu am gasit decat in Sensiblue, dar niste preturi....AU MAMA! dublu fata de Tenerife! Nu stiu cum o sa fac, trecem pe Nivea. Timp nu mai am de nimic, ca deh! si mancarica si curat si plimbat, of! Ce repede trece timpul. Dar sunt fericita!

Va pup si sper ca o sa ne vedem zilele astea...

adinaaslan
16.03.2008, 15:32:10
buna zaza,

bine a-ti revenit!

hmm,supca...cam de duzina restaurantul.

adinakob,da-mi link de la poze haioase!

daca vreti sa-l vedeti si votati pe Horia,va dau link-ul:

http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=6139

adinaaslan
17.03.2008, 21:58:29
Scuze,dar nu l-am vazut!

adinaaslan
17.03.2008, 22:04:15
I-mi pare rau,dat tot nu ti-am vazut comoara!

link-ul pus de tine ma duce la prima pagina a albumului cu ultimele poze introduse,unde sunt mai multi copii!

copiaza link-ul de sus de la address,nu din josul paginii.tu ai reusit sa intrii la mine?

popescumaria1
18.03.2008, 19:05:30
Noi am rupt turta baietei si i-am taiat si din par. Rares a facut anisorul pe 12 martie 08, dar cheful, ruperea si motul le-am facut duminica, pe 9 martie 08

Eu am facut in felul urmator:

+ Nasica a comandat o turta impletita, frumoasa.

- si eu am mai comandat si un tort (pe care sta scris La multi ani Rares - 1 an ) si se invita oaspetii si mai ales nasii , 2 moase si parintii nostri.

+ Se pregatesc pe o tava suficient de mare diferite obiecte: bani,pix, carte, tel. mobil, o iconita ,jucarie, chei masina,chei de apartament,ceas etc.

Cand au venit nasii am imbracat-o cu trusoul de la nasica ei. Nasa i-a adus un body, un costumas, dresuri si pantofiori . I-a mai dat cadou nasica o iconita cu Sf. Ioan, ca pe baiatul meu il cheam? Rares-Ioan.

I-am cantat La Multi ani traiasca, si i-am pus tortul in fata cu o lumanaricul sub forma cifrei 1 aprinsa si am suflat toti, ca Rares nu stie sa sufle.. apoi nasii au rup turta in capul Raresei. Au pus bani si petale de flori pe turta in timp ce o rupeau si ii urau diverse:sa aiba noroc, sa fie cuminte, deastep, frumos, dulce,etc.

Dupa aceea se aseaza tava in fata copilului si este pus sa isi aleaga trei obiecte. Rares meu si-a ales: masina,chei de apartament si ultima data ceas.

adinaaslan
19.03.2008, 19:51:02
La multi ani,Rares! Sa cresti mare,frumos si sanatos!

zaza_
20.03.2008, 02:05:43
La multi ani Rares! Sa fii sanatos, frumos, la punga gros si sa ai parte numai de bucurii si lucruri frumoase si bune in viata!!!!!!!

zaza_
20.03.2008, 02:12:16
Adina, ai un Stefan superb! Sa-ti traiasca! Poate ne intalnim sa facem schimb de gagici intro zi:))))

zaza_
20.03.2008, 02:25:10
http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=56110

O poza haioasa cu Matei.

popescumaria1
20.03.2008, 12:02:28
adina si zaza, multumim frumos de urari.pa

adinaaslan
20.03.2008, 22:48:19
Zaza,l-am vazut pe Matei,este un scump si un dulce!

de care Stefan vorbesti mai sus? ca suntem 2 Adine...?

teodora2007
22.03.2008, 22:34:26
Buna fetelor.

Nu am mai intrat de mult pe forum...din lipsa de timp, acum merg si la servici...

La multi ani Rares!

Sper sa ne vedem acum ca s-a incalzit afara.

Noi suntem bine acum...am fost cu febra mare 39.3 de la vaccinul de la 4 luni, desi am facut Infarixul...asta e. Lilea a zis ca e primul pacient care face febra dupa Infarix.

Daca vreti sa vedeti ce fata frumoasa are mama...o tarancuta in costum national la botez:

http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=67985

Pupici.

adinaaslan
24.03.2008, 23:26:54
Buna teodora2007,

Ti-am vazut comoara!este o dulce! super ideea cu costumul popular.

zaza_
24.03.2008, 23:34:46
Salut Adinaaslan!

E Stefanul lui Adinakob. Ca m-am chinuit o gramada sa-l vad:))

Ce face Horia?

Ce fac toti bebeii din Vilcea?

Matei a primit Botezul sambata si nu a plans deloc deloc, decat atunci cand a trebuit imbracat:)) A fost foarte cuminte. Pana la urma am fost la Supca, intr-un separeu, vreo 15 prieteni, toata lumea a fost multumita, deci a fost grozav.

Va pup.

zaza_
24.03.2008, 23:37:52
Era sa uit!

Daca stiti vreo bona de treaba, am o prietena care are nevoie disperata! Pentru o fetita de 6 luni.

Lary&Myky
25.03.2008, 15:31:47
M-am uitat la toate pozele cu piticii vostri si sunt asa frumosi....Fiecare ingeras are ceva special.Cred ca trebuia sa ma fac educatoare.

Asa cum am spus mai sus inca mai caut o bona pentru fetita mea de 2 ani.Azi am fost sa vedem gradinita nr.16,singura care primeste si copilasi sub 3 ani,si cred ca din toamna o s-o duc acolo.

Apropo eu stau in zona Traian,pe langa scoala nr.2.

Va pup!

mariana1959
26.03.2008, 12:34:46
Hainute de primavara-vara ptr copii la preturi foarte mici .Ptr.detalii, ID-ul meu este mateimariana1959@yahoo.com.

http://s246.photobucket.com/albums/gg102/maria_1982_album/copii%20primavara-vara/

zaza_
26.03.2008, 23:16:51
Salut fetelor!

Ce faceti? Ce ziceti de vremea asta?

Saptamana asta, sau cealalta obligatoriu, tre sa mergem la doctor, la chirurgie infantila sa rezolvam treaba cu limbuta. La ce doctor sa mergem?

Si ne chinuie actele astea care trebuie depuse. Du-te colo, apoi dincolo, intoarce-te si pana la urma... vino dupa intai!

Pupaturi dragelor copilaslor vostri! Si sanatate! Ca e cea mai buna!

Matei are niste mucusori....!!!

rares filip
27.03.2008, 09:13:49
salutari fetelor!ce mai faceti?zaza_, cum mai e bb?

noi suntem ok, mai lenesi, dar ok.oricum am cerut sa merg la un dr de specialitate cu rares, care nu prea are stabilitate motorie. ce stiti de dr ploscaru?la cate luni au stat bebei vostrii singuri in fundulet si la cat s-au ridicat pe marginea patutului?

va pupacesc

zaza_
27.03.2008, 09:34:50
Buna dimineata si salut rares filip!

Ce rfrumos e azi afara! Soare! Yeeeee! Poate ne plimbarim mai multicel azi, ca ieri n-am apucat decat vreo ora pe seara. Si a fost frig rau. De doctorul Ploscaru nu stiu decat ca are o casa mare si frumoasa pe centru. Matei are 5 luni si inca nu sta in fundulet. Pupaturi multe fetelor.

rares filip
27.03.2008, 09:43:42
neata zaza_! poate ne intalnim azi ca sper sa ajung si eu la valcea(stau la ocnele mari)de ea intrebam e specialist de psihiatrie infantila!intra pe id meu de mess roxana.sasu :-*

zaza_
27.03.2008, 10:02:06
Ti-am dat add roxana. Te asept.

adinaaslan
28.03.2008, 21:46:27
zaza,nu te duce la dr.Florea.Am auzit ca este mare macelar,opereaza chiar daca nu este nevoie,asta pentru bani.Opteaza pt.dr.Colta.

adinaaslan
28.03.2008, 21:51:32
Lary&myky,eu stau langa Artima! sti unde este? chiar pe langa scoala nr.2! ha ha poate ne cunoastem din vedere. ce zici sa ne vedem?

poate vb. ca stiu o doamna de treaba care a stat si cu baietelul meu,dar doar o sapatamana.daca ar fi libera...mai ales ca stai in zona..poate poate va intelegeti

adinaaslan
28.03.2008, 22:13:48
zaza,sa va fie de bine cu botezul! ce face Matei?

Horia face foarte bine mai ales de cand merge la piscina.Mergem de 3 ori pe saptamana.

zaza_
29.03.2008, 18:50:14
Salut. Si multumesc mult Adina. Pe Dr. Colta mi l-a recomandat si doctora de familie. Matei tot mai are mucusori. Dar nu a mai facut febra. Si luam Ambroxol. Ii dau 5 picaturi de trei ori pe zi. Pe prospect scrie ca la copiii sub 2 ani se dau intre 5 si 10 picaturi, farmacista a zis sa-i dau 10, dar are decat 5 luni si e prima oara cand ii dau si nici nu tuseste ingrozitor.A inceput sa faca muuuuuulte balutze si plange uneori cam tare... cred ca ne paste un dintisor.

Unde mergeti la piscina? La Calimanesti? La sulfuroase? Cat mai costa? Bravo cu piscina! Poate mergem si noi.

zaza_
29.03.2008, 18:51:28
Si daca mai stie cineva pe cineva care ar sta cu o fetita de 6 luni, frumusica foc, cu ochii albastri, cuminte, ce mai... un ingeras.

Va pup:))

mariana1959
29.03.2008, 19:59:15
Vand filtru de cafea BOSCH nou, la un pret super avantajos 60RON .Detalii la adresa mateimariana1959@yahoo.com

rares filip
29.03.2008, 23:13:10
salutari fetele!

zaza, de ce te duci la dr colta? eu am fost la ea pt piciruse si mi s-a parut tare satula ... profesional nu stiu ce sa iti zic , dar lasa de dorit.iti spun mai multe pe mess.

Lary&Myky
31.03.2008, 01:16:07
adinaaslan,eu stau putin mai sus de scoala nr.2,deci prin apropiere de tine.Pe fetita mea o cheama Larisa si de obicei ne ducem in parculetul de langa episcopie.Poate ne intalnim sa stam de vorba.Uite si id-ul meu de messenger:vl88mky@yahoo.com

adinaaslan
01.04.2008, 22:27:09
lary&miky,te-am adaugat la lista de prieteni,astept acceptul tau!

ce mai faceti mamici si bebici din Valcea?

caroletyy
02.04.2008, 14:23:12
Helo! si eu sunt din Rm Valcea si am un bebeloi de 3 luni si 4 zile... Mi-ar placea sa schimbam pareri si sa ne intalnim.. la plimbare cu gongutele noastre.... Pupici!!!

nitescuolivia
02.04.2008, 14:58:42
buna!na numesc Olivia si am un baietel de 4 luni si 4 zile, frumusel si cuminte foc! imi pare bine sa va cunosc pe toate! noi suntem unul din pretendentii Teodorei, care sta pe Dr. Hacman. noi stam in Zona Nord, vizavi de Hervil, langa statia de autobuz.

as vrea sa intreb si eu mamicile mai experimentate, cand au introdus alimentatia diversificata. multumesc!

zaza_
02.04.2008, 17:52:47
Bine ne-ati gasit mamici!

Adinaaslan, unde te duci la piscina cu Horia?

adinaaslan
02.04.2008, 20:40:45
Buna,

Ma duc la Caciulata la hotel.e super,apa este calda,nici nu pot sa-l scot pe Horia din bazin.

Bine ati venit caroletyy si nitescuolivia.

olivia unde stai,in H-uri?

mama,cate suntem din zona nord!!!!

hai sa ne intalnim cand se incalzeste!

adinaaslan
02.04.2008, 20:43:59
Acesta sunt anunturi publicitare!

Va rog cititi regulamentul! nu aveti voie sa va faceti reclama!

Aceste postari vor fi sterse!

zaza_
02.04.2008, 21:25:14
Cat mai e intrarea? La Caciulata? Au mai aenajat?Ca ultima oara statea tavanul sa cada:))

nitescuolivia
03.04.2008, 12:30:16
Stau in E1, pana incep H-urile. Imi pare bine sa va cunosc, si sigur ca vreau sa ne intalnim. Am uitat sa va spun, pe bebelul meu il cheama Darius Andrei, si am nascut cu dr. Radulescu Mihaela, ca am mai vazut ca a mai nascut cineva cu ea. Eu NU V-O RECOMAND! Bebelul meu era sa moara! A stat 3 zile la terapie intensiva cateterizat direct in buric, sedat cu fenobarbital, din cauza ca a avut ea o toana si nu a vur sa-mi faca cezariana!Nici nu vreau sa-mi amintesc....ca ma enervez de fiecare data, si ma doare sufletul...

rares filip
03.04.2008, 12:54:20
bine ati venit mamicilor! ma bucur ca va alaturati noua!:-*

olivia, imi pare rau prin ce ai trecut. cred ca de mine ziceai cu dr radulescu...si pe mine ma cam lasat sa ma chinui, dar am avut noroc cu asistenta.

noi avem alata prb...trebuie sa facem gimnastica medicala cu rares...si nu stiu unde sa ma duc.:((((((((((((. daca cunoasteti pe cineva care face va rog din suflet sa imi spuneti...astept raspunsurile voastre...

rares filip
03.04.2008, 12:57:45
mai alaptezi olivia?daca da eu zic sa mai astepti pana la 5 luni. eu am alaptat doar o luna, asa ca am incedput diversificarea la 4 luni, dar sucurile de morcov si mar de pe la 3 luni.la 4 luni i-am dat mar ras , apoi am adaugat banana, para , piersica, caisa...la aproape 5 luni avea si supica in program.la 5,5 luni, branzica si carnea, la 6 luni spanacul, la 6,5 luni oul si la 7 luni ficatul.acum papam cam de toate si avem 9,3 kg si 75 de cm(7,5 luni)

rares filip
03.04.2008, 12:58:21
adina, la caciulata se face fizioterapie ?

adinaaslan
03.04.2008, 18:52:18
Intrarea este 10 roni-jumatea de ora.

Nu stiu daca se face fizioterapie,dar este o domnisoara care are probleme cu picioarele si vine si ea la piscina.

Acum se renoveaza hotelul,piscinele inca nu.Fac abstractie de ''peisaj'',eu vreau miscare si sa slabesc

Daca vrei ma interesez de gimnastica medicala si fizioterapie,ca am o colega kinetoterapeut si cred ca trebuie sa stie.

rares filip
03.04.2008, 22:31:42
multumesc mult adina, mi-ai fii de un real ajutor. m-ar interesa si gimnastica in apa pt bebe(are 7,5 luni), si pt mine...dar intai sa ma invete sa inot:D.

adina , daca poti intra pe id meu de mess: roxana.sasu ca as vrea sa te intreb mai multe...daca nu te superi :-*

nitescuolivia
03.04.2008, 22:46:33
Nu mai alaptez de la 2 luni si jumatate. In parte pentru ca nu a mai vrut el, dar nici lapte nu am avut cine stie ce, pentru ca cerea supliment mereu.Nu am avut lapte din cauza stresului, mie mi-a venit laptele a 7a zi, si foarte putin.Si de aceea am inceput deja cu alimentatia diversificata la 4 luni, bem suc, mancam piureul de legume si de fucte si mai papam si cereale.

Despre gimnastica medicala stiu ca se face gratis la un centrul de copii (eu am fost economista la Directia de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Valcea pana anul trecut in iunie), la centrul nr. 5, de sus de langa Spitalul Judetean. si mai stiu ca trebuie sa faci un dosar (iti cer ei niste adeverinte) pe care sa-l prezinti acolo, nu e mare lucru. chiar am aici la mine pe scara o fetita care face de vreo luna gimnastica medicala acolo, si ii merge tare bine. daca vrei, ma pot interesa mai bine la vecina (sa imi explice ce acte si cum a facut ea). oricum, i-a prins tare bine fetitei, aproape merge si nu are decat 10 luni.mult succes!!

rares filip
03.04.2008, 22:56:19
olivia, iti multumesc mult. la aceeasi directie lucreaza si fini mei(fam ceausu mihaela si horia) , cred ca va cunoasteti...mai am o intrebare: centrul acela nu este pt copii institutionalizati? pot veni si copii din afara?

nitescuolivia
03.04.2008, 23:21:43
Nu mai lucreaza acolo. Mihaela a plecat demult, iar Horia de vreo luna.Horia chia a lucrat la noi la contabilitate ulmele luni, dar eu nu l-am prins, pt ca ma mutasem deja la CET.

Si da, centru este pt copiii institutionalizati, dar primesc pentru recuperare si copiii din familii, in baza unei adeverinte medicale ca acel copil are nevoie de asa ceva. Centrul este pentru toti copiii. Oricum, d-nul Ceausu (este unul din directori) stie foarte bine mersul lucrurilor. Insa pentru orice fel de detalii iti stau la dispozitie.

adinaaslan
03.04.2008, 23:43:55
Eu lucrez tot la DGASPC.Acum sunt la centrul 2.

Olivia chiar as vrea sa ma intalnesc cu tine!!!!:))))))

rares filip,poate reusesti sa rezolvi problema la centrul 5(eu stiam ca la centrul 3 se primesc copii din familie).

adinaaslan
03.04.2008, 23:45:47
rares,cum sa ma supar!te-am adaugat in lista de prieteni.

rares filip
04.04.2008, 09:42:20
numele meu este roxana, ca sa ne fie mai usor sa comunicam.ti-am dat accept adina.te astept cand ai timp.

olivia , asa e, m-am exprimat gresit.mihaela lucreaza acum la audionova(firma de aparate auditive), iar horia la raifaisen.am rugat-o sa se intereseze si azi imi da un raspuns.eu am scrisoare medicala de la neurologul de la bucuresti. crezi ca imi este de ajuns?

nitescuolivia
04.04.2008, 12:22:31
Adina, eu am lucrat la contabilitate la DGASPC pana in iunie 2007. Am fost colega de birou cu Doina Anghel (si ea a lucrat la centrul 2). Mi-ar placea sa ne intalnim.

Roxana, cred ca iti este de ajuns scrisoarea medicala, si mai trebuie niste acte (nu le stiu, dar daca vrei ma pot interesa). Iar despre centru nu stiu care cum sunt, 3 sau 5 sau 18 (ca acolo sunt 4 centre de copii in acelasi loc), dar stiu ca sus, langa Spitalul Judetean. Oricum, cand se face dosarul te indruma ei.Pentru orice alte detalii id-ul meu: oliviaradulescu@yahoo.ca (a ramas pe numele de fata)

adinaaslan
04.04.2008, 17:19:16
Nu o stiu pe doina anghel,eu acum in mai fac 1 an vechime la centru 2.

Si mie mi-ar placea sa ne intalnim.cat are bb al tau?

nitescuolivia
04.04.2008, 18:43:21
da, doina anghel a lucrat acum 2 ani si ceva acolo. bb-ul meu are 4 luni si o saptamana. pupici

zaza_
06.04.2008, 17:19:55
Ce faceti fetelor pe timpul asta ingrozitor? Matei mai mai ca plange ca nu poate iesi afar... Si eu la fel:((

adinaaslan
07.04.2008, 22:13:47
Si pe mine ma enervat ploaia de ieri! ne facusem planuri de seara unde o sa mergem la plimbare si am stat numai in casa.doar la cumparaturi si atat.

zaza_
08.04.2008, 15:39:58
Salut fetelor!

Azi am fost la chirurgie cu Matei.In doi timpi si trei miscari a fost gata! Si doamna Colta ne-a trimis la ORL la doamna doctor Mazilu. Care a fost o draguta. Am scapat de stres. Of. A plans un pic si apoi a adormit:))

pufymic
09.04.2008, 15:37:03
Un mod simplu si rapid de a face bani , mai ales pentru mamicile care stau acasa....

Trebuie doar sa accesati pagina de mai jos, sa va faceti cont si apoi sa deschideti paginile de la Surf Ads una cate una si sa navigati pe ele 30 de secunde!

http://bux.to/?r=pufymic

E f Usor!Si rapid...si ieftin!Succes!

adinaaslan
10.04.2008, 20:18:16
Bine ca a-ti scapat,zaza!

Adina,ce faci?

georgiana23
13.04.2008, 16:48:31
Salut mamici din valcea!!eu sunt georgiana si am un baietel de 6 luni...stam in ostroveni si mi-ar placea tare mult sa ne cunoastem!va pup pe toate si pe bebeii vostriiiiii!!!!!!

caroletyy
14.04.2008, 12:21:38
HELO, MAMICI!! Salutari la bebei.... nu intru prea des pt ca bebele meu nu vrea decat afara.. toata ziua ne plimbam.. ma intreb ce facem din mai incolo.. mami lui se duce la munca...... Pupici!!!

georgiana23
14.04.2008, 15:13:48
fetelor voi la ce doctor mergeti cu bebeii?noi mergem la lilea si suntem f multumiti...ce vaccinuri ati facut voi?noi le-am facut pe cele cumparate si au fost super...nu a avut niciun fel de reactie adversa...va pup

adinaaslan
14.04.2008, 21:11:55
Bine ai venit georgiana 23!Noi mergem la maedicul de familie ca suntem multumiti.

Buna caroletyy,bine ai venit!unde stai,cat are bb?

Adina,bine ca mananca supa,Horia nici nu voia sa o guste.Cu sucul il mai pacaleam,dar cu supa era chin.

stefanita
14.04.2008, 21:42:35
buna!ma numesc elena si am un bebelus(STEFAN CRISTIAN) de 5 luni jumate.as vrea sa vb cu voi despre alimentatie si despre tot ce as putea face pt bebele meu.

adinaaslan
14.04.2008, 22:12:58
Buna sefanita si bine ai venit! Cu multa placere astept sa vorbim.

georgiana23
14.04.2008, 22:38:17
CINE VREA ID-UL MEU DE MESS:ciolac_laura2007.ASTEPT SA VB..PUPICI

caroletyy
24.04.2008, 14:11:08
HELO, MAMICI!

Buna, adinaaslan stau pe str dacia.. bebele meu are aproape 4 luni... pe 28 le implineste....

deja nu se mai satura cu laptic.. mananca mar cu biscuiti... morcovel.. supica.... e un nazdravan si jumatate....

In ceea ce priveste pediatrii, vreau sa va spun, mamici, ca am testat deja vreo 2..... Dr Constantinescu si Dr Lilea.... dezastru!!!!!!... si asta va spun in cunostiinta de cauza.. bebita a avut ceva pb dupa nastere... si am ajuns la Buc la o clinica privata cu el, pt ca in Vl nu au reusit sa imi spuna nik........ nu sunt pregatiti sau nu isi dau interesul, indiferent de cati bani le dai....

M-am dus la Lilea cu el acum vreo luna pt ca avea o iritatie.. si a ajuns sa-mi spuna ca are lipsa de calciu.... desi in 2 luni bebele meu facuse de 5 ori analize de sange.. si, culmea!!!!!!!... are o calcemie de invidiat!!!.... ultimile analize sunt facute la clinica din Buc.. unde trateaza problemele foarte serios...........

Concluzia la care am ajuns e ca mai bine nu ma duc la dr. decat in cazul in care observ ceva cu adev serios.. controalele lunare sunt apa de ploaie.. de cantarit si masurat ma ocup acasa..... am tot ce imi trebuie.... iar vaccinarile i le-am facut la medicul de familie.. ca nu platesc degeaba vreo 3 milioane asigurarea de sanatate pe luna./. macar bebele meu sa beneficieze de ea.......... ca doar alea cu bani nu sunt mai cu mot!!....

Cam asta e cu domnisorul Cristian al meu....

Pupici, maici!!!!..... si bebei!!!

zaza_
30.04.2008, 21:01:57
Salut fetelor!

A venit primavara cea frumoasa cu iepurasi si oua rosii si soare si flori frumoase.

Pe 21 Matei a facut 6 luni, dar vaccin nu a facut. Asta pentru ca am aflat ca cel gratuit nu contine si antihemofilie, care e o boala foarte grava, dupa parerea mea. Caroletyy eu cred ca cele trei sute de lei date la asigurari sunt degeaba, pentru ca nu-ti ofera tot ce trebuie si este obligatoriu in alte tari europene civilizate. Hemofilia este o boala foarte nasoala, sangele nu se poate coagula, iar o extractie de masea pentru un bolnav de hemofilie poate fi fatala. Eu si tati am hotarat sa-i facem lui Matei vaccinul cumparat.

Papa de doua saptamani carnita de pui si ii place. Saptamana viitoare introducem carne de vita sa vedem ce zice...:)

Dar creste incetisor... Are acum vreo 7300g si 63cm si sase luni. E cam micut. Ne dau si dintisorii, ne chinuie de vreo trei zile ca se trezste noaptea de la patru....of

In rest suntem bine.

Va pupam. Sanatate multa si 1 Mai placut!

adinaaslan
30.04.2008, 21:33:39
Intai de toate:Hristos a inviat!!! Si pentru maine de 1 mai multa distractie si papa bun la iarba verde!

JuliaSM
10.05.2008, 01:53:27
Pentru ca nu mai avem loc de atatea hainute si tot pentru ca am vazut ca se poarta,oferim si noi la vanzare ceea ce ne prisoseste.

Puteti vedea asta la http://s302.photobucket.com/albums/nn116/JuliaSM/imbracaminte%20copii%20primavara-vara/ ,iar pentru contact lasam adresa de e-mail juliaheartbeat@yahoo.com.Acelasi ID e valabil si pentru YM. :)

Multumim pt timpul acordat.

Julia si prunca

andra_da
12.05.2008, 04:42:35
buna seara dragi mamici,bb si tatici..

sper ca ma primiti in grupul vostru:P...am simtit o atmosfera calda pe forum si m-am hotarat sa ma inscriu.

Inca nu sunt mamica..ar mai dura cel putin 5 ani...si nici din valcea nu sunt,dar mi-ar placea sa ma mut in acest oras,prietenul meu e valcean.

De catva zilele,saptamani si luni ma tot bate gandul sa imi deschid p gradi privata,iubesc ff mult copiii.Acesta este si motivul pt care am ales sa urmez liceul pedagogig in limba germana din sibiu,singurul liceu pedagogic in lb germana din toata tara.Asa ca efortul de a invata departe de casa,eu fiind din timisoara si avand doar 14 ani la plecare ,a meritat pt ceea ce am invatat si am descoperit.

Ma gandeam a deschide cum am spus o gradinita ff frumoasa care sa ii faca fericiti pe copilasi si multumiti pe parintii.De asemenea ma mai gandeam ca ar fi tare interesant ,frumos si de ajutor daca gradinita ar fi de predare intensa a limbii germane,Din cauza ca Sibiul si Timisoara au fost popoulate de germanii exista foarte multe gradinite si scoli in aceasta limba in zonele respective.in Valcea cum e?.ce ziceti ?ati fi interesate?credeti ca ar functiona?prietenul meu zice ca Valcea nu ar fi locul ideal pt asa ceva...dar stiti cum suntem noi femeile nu credem pana nu ne convingem singure si cercetam indelung!

In speranta ca nu v-am plictisit sper sa pastram legatura si sa dezvoltam o frumoasa prietenie chiar daca ar fi virtuala.

Va pup..sanatate la puisori!!!andrada

JuliaSM
12.05.2008, 20:32:22
Am adaugat in albumul nostru hainute si incaltaminte pentru mami,lejerie intima noua dama,jucarii noi sau in stare foarte buna si diverse altele,la preturi foarte accesibile.

http://s302.photobucket.com/albums/nn116/JuliaSM/jocuri-jucarii/

http://s302.photobucket.com/albums/nn116/JuliaSM/lenjerie%20intima%20dama/

http://s302.photobucket.com/albums/nn116/JuliaSM/imbracaminte%20dama/

http://s302.photobucket.com/albums/nn116/JuliaSM/incaltaminte%20dama/

http://s302.photobucket.com/albums/nn116/JuliaSM/diverse/

Va asteptam si va multumim anticipat.

adinaaslan
13.05.2008, 20:05:37
JuliaSM!!!

Ceea ce faci tu este PUBLICITATE si pe acest site este INTERZISA!!!!

Citeste,te rog regulamentul site-ului si nu mai posta astfel de anunturi!

adinaaslan
13.05.2008, 20:08:57
Buna andra_da,

Sunt gradinite particulare in Valcea,dar sa stii ca sunt cam goale ca preturile sunt foarte mari.Daca mai ai intrebari,poti sa-mi adresezi.

pupici

andra_da
14.05.2008, 01:10:07
buna adina..iti multumesc pt raspuns..in timisoara sunt destul de multe gradi private si pretul pleaca de la minim 100 de euro pe luna..in valcea stiti ceva preturi?aam intrat pe google dar nu am fasit mai nimic..si cel putin nimic din ce sa ma ajute..voi ati fi interesate sa va dati copii la o gradinita particulara?ce aspt aveti si de ce ati alege una particulara in favoarea unei de stat?

va pup si va aspt la discutii...

monik77
19.05.2008, 14:54:10
caroletyy , la ce clinica ai fost in Bucuresti?Bebelul meu are 9 luni si doar 6,9kg...seamana cu mine caci m-am uitat in fisa mea de cand eram de varts lui si ma copiaza in greutate. Cu toate astea in cele noua luni am fost foarte stresata de chestia asta. Azi am fost in policlinica si mi-a dat sa-i fac primele analize sa vedem daca e genetic sau are lipsa de calciu, fier sau mai stiu eu ce. Am niste emotii.....Si ma gandesc ca poate, daca treaba nu merge cu dr de aici, dam o fuga si pe la Buc.

Despre doctori pediatrii....Dr Radulescu - mi-a dat Cforte la 2 luni (mai tarziu am aflat ca putea intra in soc din cauza durerii ca-i cel mai tare antibiotic), dr. Constantinescu - o simpla raceala, zicea ea, cand Alex al meu avea otita la ambele urechi. Fara nici o chestie desii am prietene care n-au fost multumite de el, Lilea, noua, ne-a nimerit tratamentul mereu. Din pacate, Alex este cam bolnavicios...inainte de Paste a facut rosu in gat, acum are din nou...sintemul lui imunitar este la pamant tot din cauza dr. care m-au lasat sa-l alaptez (spunand ca nu e nici o problema) in vreme ce eu ma luptam cu o mastita urata si bagam la antibiotice in mine (C forte, gentamicina) timp de o luna.

Inca o intrebare, dar nu mai stiu pentru cine...la Hotel Caciulata pot face si bebeii baita, ca m-ar interesa si pe mine...id-il meu pe mess este monikdesign77

va pup pe toate si poate ne vedem prin parc.

popescumaria1
19.05.2008, 23:31:45
Buna Adinaaslan,pt.fiul tau LA MULTI ANI! Sa-ti traiasca bb-ul!

JuliaSM
20.05.2008, 21:21:53
Am postat tot felul de rochite dragute si hainute de vara,la preturi rezonabile.

http://s302.photobucket.com/albums/nn116/JuliaSM/imbracaminte%20copii%20primavara-vara/

Va astept cu impresii sau intrebari la email juliaheartbeat@yahoo.com . :)

adinaaslan
22.05.2008, 21:58:13
Multumesc popescumaria!!! Esti o scumpica.

Monik77,in ce zona din Valcea stai?

adinaaslan
22.05.2008, 22:00:32
Juliasm!!!!

Daca mai continui sa-ti faci reclama,contul tau va fi sters!

Acesta este al 2-lea avertisment!!!!!

Nu-ti mai face reclama!

adinaaslan
23.05.2008, 18:47:38
Buna adinakob,

Tu ce faci? Nu am mai vorbit de mult!

Noi suntem bine,tocmai am facut 5 ani,pe 17 mai,suntem baiat mare:))

Pupici

adinaaslan
24.05.2008, 16:47:51
Multumesc adina!

georgiana23
27.05.2008, 11:02:16
fetelor sfatuiti-ma ce sa fac!!!!!puiul meu are hernie inghinala si trebuie operat...singura dr de la noi e d-na coltea...sa-l operez aici in vl sau sa ma duc la buc?

monik77
27.05.2008, 13:56:35
adinaaslan, stau in Ostroveni, langa Hermes.

georgiana23, bebele meu are chist de cordon la putulca si am fost deja la Colta (barbatul ei mi-a facut cezariana) si m-a chemat dupa ce bebelul implineste 1 an tot pentru operatie. De hernie mai cunosc persoane care au operat bebeii aici si au fost multumite. Probabil ca aici o sa-l operez si eu...am inteles ca sunt operatii usoare, dar cred ca o sa fin superstresate in ziua cu pricina...ma ingrozesc numai cad ma gandesc. Unde mai pui ca atunci cand am aflat de chist am facut si o cadere de calciu asociata cu o depresie...si inca ma mai chinui cu ele...in fiecare zi. Dar...tot imi zic ca o sa trec si peste astea. Asa ca geo...nu esti singura...

monik77
28.05.2008, 14:01:46
Buna adinakob, deasupra coiutului stang am vazut o umflatura intr-o seara sau cum ar spune Lilea „fara a face misto am putea spune ca are trei coaie...”. Nu-i de ras dar cam asa arata...initial am crezut ca-i vorba de hidrocel, care se absoarbe in timp dar hidrocelul am inteles ca-i chiar pe outz si de aceea m-am dus direct la chirurgie.

georgiana23...nu stiu ce sa-ti spun...am incredere in Colta (ma ales ca ne cunoaste), decat Florea care e un macelar (marturie fiind operatia mea de apendicita), dar pana-n septembrie mai este si cine stie...poate mergem si noi tot la Bucuresti. Deocamdata vreau sa vb cu niste cunostinte care si-au operat aici copilul de hernie sa aflu mai multe si despre Colta ca .doctor si despre interventia in sine...Pupici

monik77
29.05.2008, 14:06:39
adinakob, nici mie nu prea-mi place de Lilea, dar sincera sa fiu...in cazuri disperate si care la noi se cam intampla sambata e cam singurul care are program. Am mai fost la Ponoran, parca asa se numeste, este in Policlinica, insa la ultimul control a fost foarte scumpa la vorbe si asta ma scoate din sarite. Cat priveste chistul pe care-l are Alex, am vrut sa-l pun la incercare pe Lilea sa vad daca imi spune acelasi lucru ca...Colta, insa sotul nu s-a prins si l-a luat gura pe dinainte si a spus despre ce este vorba inainte ca Lilea sa spuna ceva....

ianina
29.05.2008, 14:49:43
salut, sunt Ianina si am o fetita de 3 luni, Miruna. Va rog ajutati-ma intr-o problema. Cand ii bag biberonul in gura planga pana se invinetaste. dati-mi va rog un sfat, am fost si la doctori, dar nimic

vilcu_mirela@yahoo.com
30.05.2008, 12:24:16
buna sunt din valcea si am o fetita de 1an si o luna si as vrea sa vb cu voi vam pupat

vilcu_mirela@yahoo.com
30.05.2008, 12:36:59
sunt din valcea si am o fetita care o cheama vilcu stefania alexia si dorim sa ne facem cat mai multi prieteni de joaca

vilcu_mirela@yahoo.com
30.05.2008, 12:43:21
buna andrea eu am o fetita de 1an si as putea sa am grije si de fetita ta a mea fatita merge pe picioare daca doresti sa vb dami un mesaj pe vilcu_mirela@yahoo.com astept mesajul tau

monik77
31.05.2008, 10:59:37
Pe mine m-a suparat faptul ca nici Lilea si nici medicul de familie nu au vrut sa-midea sa-i fac mai devreme analizele sa vad de ce nu ia in greutate. A trebuit sa ajung in spital la Policlinica ca sa pot face rost de o trimitere.Oricum cred ca in Valcea nu exista un medic competent de la inceput pana la sfarsit.

Mesaj pentru mamici acum....are cineva probleme cu tiroida? Stie cineva sa-mi spuna ceva despre dr. Marinova??????

iza24
31.05.2008, 16:06:21
http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=62824

daca vreti puteti sa ne votati :)

adinaaslan
31.05.2008, 16:18:36
Monik77,

Dr.Marinova,este cea noua? Din dragasani?

Daca este ea,am auzit ca este super buna.Mie mi-au spus ceilalti medici ca nu am probleme cu tiroida,dar as vrea sa ajung si la dumneaiei.Dar acum are programari pana in septembrie.

Daca aflii mai multe poate imi zici si mie.

te pup

Leila
03.06.2008, 19:58:29
dr.Marinova de la endocrinologie este o draguta,asa este.Dar ea face numai consultatii,nu opereaza pe tiroida pentru ca nu este chirurg.

Referitor la ecografii in sarcina.Multa lume face ecografii,dar nu sunt ginecologi:dr.Diaconu Delia (este radiolog),dr.Frincu (este de medicina generala).Cea care are competenta pe ecografii 2D,3D/4D Doppler color si este si ginecolog este dna.dr.Popescu.Si ea este super!Mie mi-a placut foarte mult de ea pentru ca este profesionista:doar face ecografii din 1992.

Am citit despre ginecologi si oparatiile cezariene.Dr.Raduleascu poate ca nu ti-a facut cezariana pentru ca nu i-a dat aprobare seful de sectie:dr.Amza sau dr.Stoica.De aceea face dr.Folea nasteri pe banda pentru ca este mana a doua pentru dr.Stoica si face cam ce vrea pe la spital.La alti dr.nu li se permite atata libertate.Sunt niste chestii,socoteli (vorba filmului "Secretul lui Bachus").

adinaaslan
08.06.2008, 16:06:03
Eu nu am fost multumita de dr.Popescu!!!Ma cauterizat,iar dr.Tomescu mi-a spus ca aratam ca si cum nu as fi fost cauterizata.Are mizerie in cabinet...mancare pe langa ustensile....Imi dadea tratamente aiurea,zeci de vitamine,antibiotice fara rost...plecam cu cate 2 retete pline de la ea.

nitescuolivia
15.06.2008, 16:29:13
Buna fetelor! Nu ne-am mai auzit de ceva timp...

Sunt nevoita sa intevin.Dupa cum v-am spus eu sunt unul din cazurile refuzate la cezariana de dr. Radulescu, dar stiti de ce?Pt ca nu a avut chef!!Ce aprobare de la seful de sectie!!??...Stiu sigur cum a mers treaba, efectiv nu a avut chef!!Si era sa-l coste viata pe bebelul meu!!Si pt ce?Ca avea garda si nu avea ce face, trebuia sa aiba in sala activitate, si asa m-a chinuit e mine 12 ore!!Dr Maier m-a vazut cam dupa 9 ore (el era seful de garda) si la prima privire a zis ca nu iese capul bebelului ca e prea mare, sa-mi faca cezariana, ca raspunde el.Dar dr. Radulescu NU A VRUT!!Cica sa mai stau putin, ca nu ma chinuisem destul...Si atunci cand a vazut ca nu iese copilul, s-a pierdut ca proasta, ca mi l-a scos dr. Maier, nu ea.Asta este!Oricum, pe la ea nu mai calc!Pupici!

adinaaslan
17.06.2008, 14:04:57
Buna Olivia,

Si eu sunt dezamagita de medicii din Valcea,DE TOTI.

Nu numai de ginecologi...din toate specialitatile,pe unde spre ghinionul meu am avut nevoie.

zaza_
17.06.2008, 21:44:44
Salut mamici!

Cine este multumit de doctori si de sistemul sanitar din tara asta? Nimeni. La vaccinul de sase luni, Matei a facut a patra doza de antihepatita B pentru ca doamna doctor nu s-a uitat pe fisa de vaccinuri!. Putea sa faca o reactie alergica destul de urata, lucru pe care ni l-a spus tot doctorita, dar am avut noroc. Dupa sase luni a zis sa mai ajungem la control abia la un an, pana atunci nu mai e nevoie.WHAT??? Si pe Matei cine il cantareste? Cine il masoara? Cine i se uita in urechiuse? A-pro-pos de urechiuse, mi se pare ca sunt cam rosii in inteior, o fi vreo afectiune?

Pana la urma, caut un medic pediatru care sa-si vada cat de cat de treaba.... Stie cineva ceva?

zaza_
17.06.2008, 21:48:30
In afara de gradinita particulara din Vladesti mai e vreuna in ramnic?

Eu nu mai stiu. Si incep deja sa caut pentru Matei, pentru anul care vine.

Pupaturi multe la pici! Si vacante frumoase!

zaza_
22.06.2008, 18:56:24
Salut!

Unde are cabinet doamna Constantinescu? Noi stam in Ostroveni...

zaza_
25.06.2008, 18:31:35
Multumesc Adina. O sa incerc sa ajung la ea intr-o zi. Dar spune-mi, cand va duceti faceti programare? Adica telefon inainte, si ajuns acolo intri la ora programata? Sau e ca la toata lumea?

Eu si o prietena a mea ne-am gandit sa facem o gradinita particulara. Ca avem amandoua bebei si nu prea ne convine nici una din ce-am vazut. Ce ziceti?

nitescuolivia
27.06.2008, 16:28:59
Buna, fetelor!Si eu am fost la dr. Constantinescu si la 3 si la 6 luni, si mi se pare OK.Tot ce a zis ea a fost bine.Am fost si fara programare, dar mai bine te duci cu programare, ca nu mai stai asa de mult.Un nr de tel vi-l dau eu: 0722590190.Este chiar al ei.Si te tine si minte si poti vorbi daca ai ceva cu ea si la telefon, ca-ti da sfaturi.Si pe mine m-a chemat peste 5 zile la control sa vada daca mi s-a facut piticul bine, si nu mi-a luat nici un leu.Va pupic si vacante frumoase!

brenda_6_2007
29.06.2008, 00:48:31
Vrem si noi un vot,va rugam!Multumim! http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=94377 Si ca sa va convingem sa ne votati va spunem si ca eu,mami,sunt jumatate valceanca jumatate gorjeanca!

flore75
29.06.2008, 00:57:14
suntem pe ultima suta de metri la concursul mini echipa nationala de fotbal;

daca va place poza piticului meu va rog sa votati azi pana maine inclusiv

daca lasati link, noi va vom vota in continuare, chiar daca concursul se incheie

http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=93275

va multumim

caroletyy
03.07.2008, 08:46:24
Buna, monik!

Scuze, nu am mai intrat de ff mult timp.... m-am intors la serviciu si timpul a devenit extrem de scump. si putin.............Am vazut intrebarea ta legata de clinica de la Buc.. eu am fost la MEDLIFE... este o clinica privata, dar au fost salvarea noastra.. dak era dupa astia din Vl, murea copilul prin deshidratare..........

Dak re intereseaza date despre clinica, cred ca ar fi bine sa vb pe mess... ID-ul meu este tot caroletyy!!

Pupici si sper ca bebele e acum bine!!

georgiana23
11.07.2008, 10:55:46
Buna mamici...vreau sa va spun ca mi-am operat copilul aici la vl de hernie inghinala si ectopie testiculara...se simte bine,nimic de zis dar nu m-as mai duce vreodata la dr colta nici daca ar fi singua dr din lume...din cauza ca nu i-am dat bani inainte de operatie,mi-a spus in sala de operatie ca pur si simplu ea nu are chef sa-l opereze pe copil ca e cam mic...desi era o urgenta...in fine,mi l-a operat pana la urma dupa tot scandalul care l-am facut in primul rand cu ea,apoi cu tot spitalul...apoi dupa operatie,cand i-am dat banii m-a lasat chiar sa-mi aduc cuptorul cu microunde la spital......deci,sistemul sanitar din romania.......sper sa nu aveti nevoie de ea toata viata...pe mine pur si simplu m-a scarbit femeia asta,profita de faptul ca este singura dr chirurg pediatru de la noi....

Gerlinde
11.07.2008, 16:42:26
buna mamici!!!sunt o mamica din timis si am o rugaminte la voi:primim si noi un vot de la voi?concursul tine pana in 31 iulie.multumesc mult!!!!!pupici!!!

http://www.piciulici.ro/concurs/participant/Micu-Theodor-317.html

adinaaslan
11.07.2008, 16:58:19
Aveti perfecta dreptate despre medicii din Valcea!!Nu au pic de inima!

adinaaslan
11.07.2008, 17:00:01
Te rog nu mai posta link-uri de la alte site-uri!!!

Acesta este un avertisment!!La inca doua ti se inchide contul!

monik77
12.07.2008, 15:23:17
Geo...imi pare rau de ceea ce ai patit cu dr Colta...La ea vreau si io, sau voiam pana am vazut ce ai scris tu..., sa-l operez pe Alex in septembrie...Ma enerveaza la culmea chestiile astea...imi vine sa mor de ciuda ca noi suntem atat de prosti ca natiune la acest capitol si la multe altele. Cel mai misto ar fi ca in loc sa platim asigurarile ale de sanatate degeaba, mai bine cand am avea o problema gen operatie, nastere sa existe un tarif stabilit de Ministerul Sanatatii si pe baza de chitanta sa platesti serviciul medical respectiv. Asa am scapa si noi de jena de a dat bani...shpaga si tot noi de scarba cu care dr intind mana....unii chiar mai au nesimtirea si se uita in plic...Cred ca asa ar fi mai bine decat ceea ce se intampla acum in sintemul nostru sanitar. sanatate multa

zaza_
12.07.2008, 21:13:59
Georgiana, cum ai dat bani doctoerei? Ti-a dat chitanta?

Sper sa nu fiu in situatia de-a sta prin spitale cu Matei ca jar mananca tot spitalul!

monik77
21.07.2008, 18:27:36
Geo...sunt fericita...am scapat de bisturiu. Am fost la Lilea si chistul pe care-l avea Alex....chist de cordon...a disparut....s-a retras. Fara a-i face publicitate, pentru prima data in 11 luni de cand ma duc cu Alex la Lilea, s-a purtat ca un doctor...adica l-a controlat peste tot, fontanela, buric, manute, picioruse, coaste (pentru rahitism), cuculet pentru decalotare... am fost multumita sincer...pentru prima data. Si fusesem la el pentru ca Alex ragusise si dupa spusele lui avea si rosu in gat...de care medicul de familie care-l vazuse inainte nu-mi spusese. Bine ca am scapat de chist...mai avem probleme cu buricul, dar este spre vindecare si el...luptam sa-l bagam la loc...Cum alex a fost foarte activ de la cateva luni, la o luna jumate statea pe burtica... a depus efort buricul a cam iesit urat de tot afara...acum suntem pe calea cea buna, desi multi ne-au spus ca nu scapam de bisturiu.

monik77
21.07.2008, 18:29:05
aa....o mica precizare...doctorul era la sfarsitul programului si nu mai avea pacienti...

monik77
21.07.2008, 18:40:40
feteleeeeeeeeee......cum slabiti sau cum ati slabit dupa nastere. Eu am aproape un an de la nastere...cezariana...si am ramas cu burta...nu mare dar destula...vreau sa o dau jos caci sunt si scunda de inaltime....si nu e frumos....Va duceti la sala? Unde?

adriana76
05.08.2008, 19:45:38
salutari,valcencelor.am si eu un pui de 6 luni,il cheama Tudor-Lucian.va uram multa sanatate tuturor,si pupam toti piticii pe nas;)

rares filip
11.08.2008, 00:14:12
salutare mamici! ce mai faceti! ma bucur ca unele dintre voi ati scapat de prb si sunteti ok.noi tocmai am venit din concediu.ne-am incaracat bateriile;) si asteptam concediul viitor:D
hai sa ne intalnim si noi in oras, ca e cald acum. ce ziceti? sa stabilim si noi o zi si un punct de intalnire.va stept cu propuneri. pana atunci pupacesc bebei si mamicile .:-*

monik77
11.08.2008, 16:55:38
buna mamici...va pup bebei...am revenit si noi cu cateva idei despre aniversarea puilor nostri. Noi am trecut prin asa ceva sambata, primul anisor, si sincer...a fost obositor, caci i-am facut o petrecere....cam mare ...vreo 30 persoane....totul organizat de noi.. unde mai pui ca am umblat o saptamana ca ....capiatii...ca ...de....am vrut sa fie ca la carte....Tema a fost Mickey Mouse...adica baloane, invitatii, pahare, servetele, farfurii, tort, lumanare, totul cu Mickey, caci n-am vrut chiar din primul an de viata sa il bagam pe gat pe Spiderman sau mai stiu eu ce personaj este acum la moda. Oricum pustoaicele invitate la ziua lui (caci numai fetite are ca "prietene") s-au batut pe baloane si cu greu am reusit sa oprim si noi un cap de Mickey. La anul...nu stiu ce tema sa abordam ca pentru baieti sunt cam putine...Pana la anu...insa...mai am timp sa ma uit. la....desene ;) Aniversarea n-am facut-o la Mc ci la Fedelesoiu si dupa experienta asta as spune ca e chiar simpatica o astfel de indeletnicire...mai ales ca ai la sfarsit satisfactia pe chipul copiilor cand se uita cu uimire la baloane, la tort, la un clovn eventual....

claraionela
13.08.2008, 14:17:38
salutare, mamici!!!
si eu sunt din valcea si am un BB de un an si 2 sapt, si un baiat de 6 ani si 8 luni , care v a merge la scoala anul acesta.
imi pare bine ca v am gasit mai schimbam si noi experiente acumulate in privinta copiiilor.
acum pe caldurile astea unde mergeti la plimbare?
eu sunt pentru parcul zavoi!!!
pa!! sa ne auzim cu bine!!!

zaza_
13.08.2008, 18:54:53
Salut fetelor! E vreo mamica din Ostroveni care a mai facut abonament la mami? Ca postarita ramane cu o revista pe care nu stie unde sa o duca si o lasa tot la mine.
De mers in parc... e super Zavoiul ca e racoare. Dar mergem mai aproape de obicei si dupa sapte seara sau pana in zece dimineata.
Numai bine si racoare!

rares filip
15.09.2008, 16:25:26
salutare mamici ! ce mai faceti? nu am reusit sa ne intalnim deloc si acum a venit si vremea naspa.sper ca toata lumea e bine.noi suntem ok, mai avem doar 6 masele sa ne iasa, am facut si retezul, afost foarte frumos si rares un cavaler.a ales de pe tava banii, surubelnita si papiota;)sa vedem acum spre ce se orienteaza, dar mai e de asteptat.asteptam vesti de la voi si va trimitem multi pupici calzi!:-*:-*:-*

Iulia22
17.09.2008, 13:28:29
Daca aveti putin timp si ne puteti ajuta cu un vot va rugam aceesati adresa de mai jos.Pupici!

rares filip
21.10.2008, 16:44:22
salutare valcence! ce mai faceti? nu mai scrie nimeni pe topicul nostru...si eu care verific mereu sa vad daca scrie cineva...sper ca sunetti bine sanatosi.noi suntem niste alintati si facem numai nazbatii.asteptam sa scapam si de vaccinul de 1 an si 2 luni si gata.paote reusim sa ne intalnim, ca de 1 an ne chinuim...sau numai eu vreau asta...
va astept cu vesti si va pup dulce:-*:-*:-*

adinaaslan
24.10.2008, 16:33:17
Buna tuturor mamicilor si bebicilor din Valcea!
Nu am mai intrat de mult:O timpul asta......de ce nu are ziua 20 de ore?
Sunt curioasa daca va-ti cunoscut?!
Eu aproape ca am ajuns robot:servici,copil,casa.Cu mici exceptii cand mai iesim la restaurant sau rar in vizita la prieteni.
Promit ca o sa intru mai des,dar sincera sa fiu am cam pierdut sirul discutiilor.

adinaaslan
10.11.2008, 21:02:39
Buna,
Si eu si voi vad ca intrati cam rar...ce mai faceti?
Unde mergeti cu copii pe frigul asta?
Adinakob,in ce cartier stai?

cristina24
19.11.2008, 13:17:56
buna!sunt o mamica din calimanesti si am o fetita de 6 luni jumatate!eu am nascut cu dr folea !dar am schimbat la pediatri....acum am mers la dr lilea!pt prima consultatie mi a placut cum s a comportat cu cea mica!sper sa imi fac noi prietene aici !!id mea <a href="mailto:cristina22zud@yahoo.com!va">cristina22zud@yahoo.com!va</a> pup!!

adinaaslan
19.11.2008, 18:22:44
Buna adinakob,
Eu stau in traian,daca stii supermarket-ul Carrefour.Am vedere exact la intrarea in magazin.
Asa ca daca vi la cumparaturi sa-mi spui si poate ne si vedem(cunoastem):)

adinaaslan
19.11.2008, 18:24:59
Bine ai venit cristina24!
Sa-ti traiasca bb!
Si noi suntem nemultumiti de toti medicii din valcea,nu numai pediatrii.
Bine ai venit in club:)

floricel floricel
09.12.2008, 17:22:17
buna tuturor mamiclor din Valcea, am tinut mereu sa intru sa vorbesc cu voi si sa va transmit salutari dar cam greu cu programul asta cu bebe. Dati-mi voie sa ma inscriu si eu in clubul mamicilor din jud. Valcea, ca mamica de baietel care acum are un an si 3 luni. Eu am nascut cu doamna doctor Ciocianu de care sunt multumita. Am nascut normal dar multumita lui Dumnezeu am scapat si de aceasta incercare data pe lumea asta pe care eu una nu vreau sa o mai repet deoarece a fost cam greu. Salutari pt adinaaslan, imi pare rau ca nu am raspuns mesajului tau pana acum dar nu am mai intrat cred ca de vreo 2 sapt pe forum si nu am obsevat ca mai salutat si mi-ai lasat un mesaj. Si mie imi face placere sa stau de vorba cu tine sper sa vezi cat mai curand mesajul pe care l-am lasat aici. Numai bine dragi mamici si toate cele bune voua si dragilor vostrii bebeci...pupici de la floricel si de la bebicul costin...

claraionela
11.12.2008, 10:34:53
buna,

ma inscriu si eu aici la mamici de vl, am 2 baieti de 7 ani respectiv 1an si 4 luni , stam in centru, si ne plimbam mai mult prin parcul Mircea cel Batrin, v am citit postarile si mi am zis hai si eu, ... cu una alta ...
sa intru in vorba....,, eu i am nascut pe amindoi cu d l dr Brinzan, s a purtat impecabil, pe primul l am nascut in 20 min, pe al 2 lea l am nascut in max 30 min, adica ceva 2 contractii, iar la a 3 contractie a venit pe lume... in 15 min BB sugea la piept, cam asa s a derulat , atitea am auzit de acest dr , fiecare cu parerea sa , eu am zis asa : ca daca sti cum sa pui problema si la modul ff direct fara diplomatie, ca nu merita dr astia, atunci pun si ei pr serios, eu aveam alternative de dr, ca abia asteptam sa ma calce pe coada, dar ma stia de la primul asa ca...
inca odata nu am ce sa i reprosez, ultima data am stat in spital cu cel mic aproape 2 zile si mi a dat drumul acasa.... pt ca dl dr. a pus o vorba buna la cel neonatalog, asa ca simbata dimineata am nascut , iar luni la prinz eram acasa.
ce sa va mai zic? cel mic maninca de stinge, cel mare e cam mofturos, nu seamana deloc,
cel mare e calm , moale, cuminte, mai matur,
cel mic e ZGATIE, rau de tot, dar de ... este al meu, ....
mi ar placea sa intilnim BB - iiii in parc, ce zicetI????

cireasaioana
12.12.2008, 17:07:09
buna mamicilor si noi sunem din rm vl avem 4 luni si suntem foarte mancacio?i.dk vrei sa-ti manance fructele de la 10 pune un pic de lapte in ele cand i le dai pana se invata cu ele apoi il scoti ramanand doar fructele

adinaaslan
20.12.2008, 16:41:03
Buna floricel,
Si eu intru mai rar pe acest topic ca se scrie foarte putin.Dar acum vad ca au mai intrat mamici si este mai activ.
Buna claraionela,
Si eu tot cu Dr.Branzan am nascut,dar la mine a fost cam grea nasterea.Tu ai fost o norocoasa ca ai nascut asa repede.
Poate la primavara o sa ne v
edem in Mircea cel Batran ca acum este frig.Mergem si noi acolo destul de des,dar am vazut ca s-a aglomerat rau de tot.

adinaaslan
20.12.2008, 16:42:38
Buna cireasaioana,
Multumesc pentru pont,dar baietelul meu e mare are 5 ani jumatate,manaca fructele din mana.
Bine ai venit la mamici de Valcea.

adinaaslan
26.12.2008, 10:23:05
A-ti fost cuminti? Ce va adus Mosul?:D

floricel floricel
30.12.2008, 16:15:48
"La multi ani" dragi mamici si bebici, un an cat mai bun si fericit va uram cu drag si multa sanatate ca-i mai buna decat toate. Sper ca mosul va adus ce va-ti dorit sau cel putin picii au primit ce si-au dorit ca la noi este mai greu pt ca ei sunt pe primul plan intotdeauna. Sa ne auzim la anul cu bine si numai bucurii sa aveti. Un an nou fericit,mii de pupici.

adinaaslan
31.12.2008, 16:29:42
Multumim de urare,flricel:)
Asemenea va doresc si eu,un an mai bun plin de realizari si multa sanatate.
La multi ani!

cireasaioana
08.01.2009, 23:46:25
adina tu lucrezi la centru de copiii de langa fostul cinematograf modern? pt k cunosc si eu pe cineva acolo

adinaaslan
24.01.2009, 16:53:55
Da acolo lucrez,dar centrul s-a mutat langa CPL.
Scuze ca nu am mai intrat si nu ti-am raspuns.
Pe cine cunosti?

cireasaioana
25.01.2009, 23:54:50
pe doamna ionica parca e la contabilitate am fost colega de liceu cu fata ei

claraionela
26.01.2009, 17:35:12
salutare la toate mamicile din valcea,
cam tirziu va raspund, dar am vazut ca nu prea este trafic aici,
adinaaslan si sora mea a lucrat acolo la leaganul de copii ca asistenta ca prin 1996- 1997, tu lucrezi de mult acolo?
haideti care puteti , sa ne intilnim prin parcul mircea cel batrin, eu ies de 2 ori pe zi , stau linga parc
am si eu o intrebare , baietelul meu cel mare are 7 ani si este un impatimit al handbalului si as vrea sa l dau sa faca un sport ori volei ori handbal, dar nu stiu unde se organizeaza sa aiba si grupe de baieti de 7 ani
va multumesc!!!

Filofteia
01.02.2009, 05:00:08
Si eu sunt din Valcea, dar din provincie... recomand oricum doamna doctor Popescu, are cabinet pe undeva pe langa Caty si Sile... foarte dotat, este f rabdatoare, sincer, DR. Branzan este unul care vrea sa iti ia banii din buzunar... mie mi-a spus la eco ca "copilul e viu"... de parca ma asteptam sa fie mort, si dupa ce mi-a luat un milion m-a expulzat dupa 120 de secunde afara, ca mai astepta lume, si Gherzan e si mai jalnica, parerea mea, eu am facut cu toti.

anida18
03.02.2009, 00:33:23
Buna fetelor! si eu sunt din vl si am o printesa de 8 luni pe nume Teodora Maria. Adinakob am o intrebare pt tine,daca nu te superi: unde ai comandat tortul pt baietelul tau cu poza ? as dori si eu pt aniversarea de 1 an dar nu stiu daca se fac in vl. mersi mult de tot. o sa intru mai des de acum incolo. va pup!

adinaaslan
07.02.2009, 21:11:28
Noilor mamici va spun bine a-ti venit la ''Mamici de Valcea''!

adinaaslan
07.02.2009, 21:20:07
Claraionela,eu lucrez doar din 2006.
Chiar m-ar interesa si pe mine sa-l dau pe Horia la volei sau handbal.El are 5 ani si 8 luni,deci este prea mic.Stii unde il pot inscrie?La vreo scoala sau la sala polivalenta?
Poate cand se va face cald vom venii si noi in Mircea cel Batran.
Filofteia,parerile despre medici sunt impartite.Am fost si eu la dr.Popescu si nu am fost multumita de ea.Imi dadea cate 3 retete de vitamine si antibiotice de m-am ingrasat rau de tot(asta dupa ce am nascut)
Eu am nascut cu dr.Branzan si am fost multumita.Nu am simtit absolut nici-o durere.
Dr.Gherzan...prefer sa ma abtin.Nu am auzit lucruri bune si am fost si eu la ea,dar a fost pentru prima si ultima data.S-a comportat frumos,dar nu a spus nimic concret.

adinaaslan
07.02.2009, 21:24:51
Anida18,Intreaba la laboratorul de la Vladesti.Cred ca poaza ti-o scoti tu la imprimanta si o duci la ei,dar cel mai sigur intreaba la ei ca i-ti vor spune exact.
Cireasaioana,imi pare rau,nu o cunosc pe ionica.nu prea am treaba la contabilitate.

adinaaslan
08.02.2009, 17:38:55
Cam liniste....nu a mai intrat nimeni:)

mamitza_alex
11.02.2009, 12:44:06
buna fetelor si eu sant din rm.valcea,dar momentan nu santem in tara.as vrea sa vb cu cat mai multe mamici din valcea.;)

adinaaslan
12.02.2009, 21:20:11
Buna maitza_alex si bine ai venit la ''Mamici de Valcea''
Esti plecata de mult din tara$1

adinaaslan
12.02.2009, 21:22:32
*mamitza_alex ,scuze,dar am scris repede ca ma roaga Horia sa joc x si 0 cu el.
Asta e...te-am botezat:)

mamitza_alex
12.02.2009, 21:31:27
de 4 ani sant plecata,dar am fost in tara si de sarbatori.sotul meu e de 8 ani plecat.unde stai in vl?

adinaaslan
13.02.2009, 22:16:34
Pe strada Matei Basarab,zona traian.
In ce tara esti? Esti stabilita acolo?

mamitza_alex
14.02.2009, 12:30:55
nu suntem stabiliti aici,in grecia.eu am crescut in nord,dar acum me-am luat apartament in ostroveni pe langa nr 9.HAPPY VALENTIN'S DAY!!!

adinaaslan
15.02.2009, 17:13:15
Unde in nord?Poate chiar ne cunoastem.
Ce varsta ai?Eu 31 de ani!

mamitza_alex
15.02.2009, 18:13:14
langa cati si sile,eu sant mai mica ca tine,am 22.multi inainte.;)

adinaaslan
15.02.2009, 21:52:26
Multumesc la fel.
Bb este cu tine sau in tara?

mamitza_alex
16.02.2009, 12:02:54
bb e cu noi aici,nu am putea sta fara ea:Oaici am nascut.

adinaaslan
18.02.2009, 14:03:17
Poate ne vom cunoaste cand reveniti in tara.

mamitza_alex
02.03.2009, 10:24:28
da poate avem ocazia sa ne cunoastem.....:) cam putina activitate aici,asa putine mamici sant in valcea?

adinaaslan
11.03.2009, 20:10:23
Buna,
Asa este,aici este mai putina activitate mai multa este la ''gravidute de valcea'',dar eu nu sunt asa ca mai intru aici.
Poate mai vb aici.
te pup

adinaaslan
15.03.2009, 14:52:23
Inca este liniste aici:(

minuneamikbb
17.04.2009, 22:50:57
buna si eu st tot din vl,doar ca urmeaza sa fiu mamik peste exact 5 luni va poop pa toate

mamitza_alex
02.05.2009, 18:06:21
buna fetele din valcea,nu mai e nimeni pe aici?vaiii.... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203C0.gifsarcina usoara,unde stai in vl?

adinaaslan
21.06.2009, 16:51:34
Chiar ca-i slaba activitatea aici.....

aura_22
25.06.2009, 00:34:10
buna fetelor!am si eu un baietel de 11luni,denis,sanatate la toti copilasii!noi suntem cam bolnavi,avem rosu in gat si facem injectii!va pup!

pati_clau
26.06.2009, 09:52:15
salutare mamici, si eu sunt din valcea si am un bebe de 6 luni,DENNIS...e un scump si un cumintel.pupici la toti bb-ii

crisdeviss
05.07.2009, 13:04:59
salut,si noi suntem din valcea si suntem mai noi pe site-ul asta.eu si davidutzu va pupam.:-*

GraweRomania
03.08.2009, 17:21:08
Buna ziua,
Prin aceste randuri in doresc sa vin in ajutorul tinerelor mamici.
Dupa cum stiti "Cea mai mare avere sunt copiii ". Dar care este averea copiilor?.
ATENTIE ! Cresterea taxelor scolare pune tot mai multi parinti in dificultate financiara.
Compania Grawe Romania are deosebita placere de a va prezenta un plan de economisire destinat copiilor, ce are la baza oferirea unei garantii financiare, pentru viitorul student, sau pur si simplu viitor adult care la inceput de viata va avea nevoie de o suma de bani.
Alternativa economisirii din timp a unei sume de bani este contractarea unui credit atunci cand copilul va merge la facultate si va avea nevoie sa-si plateasca studiile si, pe masura bugetului, chiria. Produsele de economisire si cele de creditare acopera desigur nevoi diferite, in functie de "urgenta" banilor. Dar in definitiv, "De ce sa platesti dobanda cand poti sa primesti?", mai ales ca nevoia copilului de a merge la facultate nu e ceva neprevazut.
Pe termen lung, de peste 10 sau 15 ani, un asemenea pachet financiar se dovedeste a fi mai profitabil decat depunerea lor in sistemul bancar.
Pentru a va face o idee ce inseamna un asemenea pachet va dau un scurt exemplu. O tanara familie cu un copil de 1 saptamana
Pentru o Prima Anuala de 1800 ron (platibila o singura data pe an), Suma Acumulata la finalul contractului este de 95.226,84 ron. Suma aceasta de bani o poate primi copilul integral sau sub forma unei rente/dota dupa cum decide parintele.
Daca aveti intrebari nu ezitati sa ne contactati: 0720 512 434
Grawe Romania
www.grawe.ro

ramonik.ramona@ymail.com
31.10.2009, 09:36:01
buna zaza ramona ma numesc am o fetita de 2 luni face akm pe 2 noiembrie.u de unde dn vl esti?

adinaaslan
06.11.2009, 17:14:43
In ce zona stati?
Intrebarea este adresata mamicilor!
Poate mai populam si noi topic-ul!

adinaaslan
06.11.2009, 17:15:17
*mamicilor noi
scuze pt gresala

gya27
07.12.2009, 23:08:15
buna.
Si noi suntem din Valcea si suntem inscrisi la un concurs acum. Ne-am bucura daca ne-ati da si noua cateva voturi. E gratis.
<a href="http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1863">http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1863</a>
Va multumim!

admin_comunitate
17.12.2009, 16:16:20
Buna mamici,
am deschis o noua sectiune pe mami.ro, <a href="http://www.mami.ro/sanatate/">SANATATE</a>. Avem si liste cu cabinete medicale, insa pentru a fi cat mai complete, avem nevoie de ajutorul vostru. Asadar, va rugam sa selectati din lista de <a href="http://www.mami.ro/sanatate/cabinete-medicale/">AICI</a> judetul vostru si sa ne lasati un mesaj cu
<ul>
<li>numele doctorilor la care mergeti</li>
<li>specializarea (noi avem liste cu pediatri, ginecologi si medici de familie)</li>
<li>adresa cabinetului</li>
<li>numarul de telefon (fix sau mobil)</li>
</ul>
iar noi le vom trece apoi in liste.
Redactia mami.ro va multumeste:)

laura ciocirlan
31.12.2009, 01:54:59
Buna mamici,
felicitari pt toti bb vostri, sa va traiasca!
Eu sunt relativ noua pe site si am o multime de intrebari; dar pt inceput as vrea doar sa facem cunostinta.
Sunt tot din Rm Valcea, desi acum locuiesc in strainatate, sunt viitoare mamica, insarcinata in 16 saptamani si as avea mare nevoie de sfaturile/parerile voastre.
Sper sa ne auzim cat de curand.
Un An Nou Fericit pt toata lumea!

madalina31
31.12.2009, 13:11:49
laura buna
sarcina usoara!!
iti dau link-ul la sectiunea despre sarcina, unde vei citi multe postari interesante de la viitoarele mamici:<a href="http://www.mami.ro/sarcina/forum/">http://www.mami.ro/sarcina/forum/</a>.Sanatate si La multi ani!!

claudyia
07.01.2010, 14:19:52
Buna ziua, fetelor.
Ce ne facem fetelor cu noile reguli din maternitatea noastra?
Am aflat si eu de la medicul meu ginecolog , ca sefii din maternitatea noastra au interzis venirea de acasa a medicilor nostri pe perioada noptii , atunci cand bebelul se hotaraste sa iasa.
Mi se pare cea mai mare tampenie in conditiile in care noi ne ducem la un medic timp de 9 luni de zile , el ne supravegheaza sarcina stie ce probleme am intampinat pe perioada ei , ca la final cu putin ghinion sa nastem cu altul care habar nu are daca putem naste normal sau ce probleme am avut pana atunci.
Imi spunea dr. ca din acest motiv s au intamplat foarte multe tragedii in sensul ca le au lasat pe saracele mamici sa naste normal , pt ca chipurile e mai bine si credeau ei ca se va putea, dupa multe eforturi au reusit sa scoata capul copilului si mai departe au tras de el pana....
Nu e posibil asa ceva, trebuie sa facem ceva in acest sens!!!
Haideti sa ne unim si sa facem ceva, nu stiu un articol la TV sau la ziar, DAR CEVA TRBUIE FACUT.
Eu am o fetita de 2 anisoari si sunt insarcinata in 5 luni si pt nimic in lume nu as vrea sa risc sanatatea puiului meu, cred ca i as omori daca din vina lor ar patii ceva la nastere bebelusul.
Astept ideile voastre precum si comentariile voastre aici sau pe :claudyia_avon@yahoo.com, sau Id claudyia_avon.
Va multumesc si sper ca vom reusi sa schimbam ceva pt ca numai noi o putem face, caci suntem direct afectate si Domane fereste!

eu_mia
07.01.2010, 15:01:06
Voteaza si tu marirea alocatiei la 100 lei noi (1 milion de lei vechi)! Intra pe www.alocatie.ro si voteaza ! Mai 875273 voturi si cererea noastra va fi aprobata de guvern!

crisdeviss
09.01.2010, 19:59:07
salut.ma numesc cristina si am un printisor de 1 an si 4 luni.suntem tot din vl.

laura ciocirlan
24.01.2010, 23:24:32
Buna madalina31, multumesc pt raspuns. Deja am vizitat o mutime de site-uri referitoare la viitoarele mamici.
Pe mine ma intereseaza forumul vostru, voi fiind toate din Valcea, iar eu intentionez sa nasc acasa, de aceea discutiile voastre ref la medici, in special, ma intereseaza f mult.
Poate imi puteti spune ce medic sa aleg in maternitate si ce preturi se mai practica pt o nastere normala...

amika_ta
02.02.2010, 16:06:55
Buna. Ma numesc Adela si am un printisor de 5 luni. Sunt din Dragasani dar am nascut in Valcea. Mi-ar placea sa discutam despre orice si sa va impartasesc parerile mele.

adinaaslan
07.02.2010, 15:01:57
Buna,
Bine ati venit la topic-ul mamici din Valcea.
Laura,vrei sa nasti acasa?De ce?

adinaaslan
07.02.2010, 15:15:37
Buna Adela!
Eu am rude in Dragasani si Voicesti.Poate intrati mai des sa vorbim.
Sa va traiasca copii.

amika_ta
08.02.2010, 21:48:23
Buna Adina. Eu m-am nascut in Dragasani, dar dupa casatorie m-am mutat la Voicesti. Nu pot spune ca stlu foarte multa lume din Voicesti, dar poate iti cunosc rudele. Mi-ar placea sa discutam.

adinaaslan
12.02.2010, 21:31:38
Buna,
Foarte tare!!! Chiar in Voicesti locuiesti?
Bunica mea s-a nascut acolo si am ceva rude.
In care parte a satului stai?
Rudele mele stau la intrare in sat,dupa ce se termina strada aia lunga cu plopi.
O sa intru mai des pe topic-ul asta.Nu am mai intrat ca batea vantul si nu prea am timp ca sunt la servici pana la ora 16.
Cat are bb tau?

adinaaslan
13.02.2010, 14:50:01
Nu a mai intrat nimeni:(

adinaaslan
15.02.2010, 19:30:01
Unde sunteti fetelor? De ce nu a-ti mai intrat?

amika_ta
16.02.2010, 22:46:37
Eu stau in Voicesti din Vale, e mai departe de unde stau bunicii tai. Cum se numesc rudele tale? Poate le cunosc. Dupa ce mergi pe strada principala, se face o straduta la stanga si mergi vreo 2 km, spre Olt, acolo stau eu . Tu de unde esti?