PDA

Versiunea completa : Gravidute din BUZAU

admin_comunitate
15.01.2008, 21:16:52
Impresii despre doctori, maternitati si multe altele.

ibesoiu
15.01.2008, 21:16:53
unde se poate face o echo 3D in buzau? si al ce doctor?

lusette
16.01.2008, 09:15:10
buna, din pacate in buzau nu ai unde sa faci 3 D. doar la bucuresti, de exemplu Medlife unde trebuie sa te programezi cu o luna inainte. bafta!

stoalex
23.01.2008, 18:28:25
mai nou a aparut echograf 3D in Buzau...la MEDCENTER dar inca nu i-a dat drumul...se zice ca de saptamana viitoare e functional

onutzabz
04.02.2008, 19:35:39
Care este cel mai bun doctor din bz?

farma
05.02.2008, 11:41:59

V? rog mult da?i mai departe acest strig?t de ajutor: Un

bebelu? de 10 luni foarte bolnav, care este internat la

spitalul Emilia Irza, are nevoie urgent de transfuzii. Are o

grup? rar?, 01, RH negativ. Dac? ai aceast? grup?

sangvin? ?i vrei s? ajuti acest sufle?el, te rog s? iei leg?tura

cu tat?l copilului, C?t?lin Lupa?cu, la nr de telefon:

0723-232.147. Donānd pu?in din sangele t?u d?ruie?ti via??

unui bebelu?

miky_dann
22.02.2008, 13:43:46
Eu nu sunt din Buzau ci sunt din Rm.Sarat, iar la noi exista 3D de ceva timp, nu are cum sa nu fie si in Buzau tinand cont ca este si un oras mai mare. Intereseaza-te mai bine sau cel mai bine iti poate spune medicul tau de familie.

valy_ip
23.02.2008, 21:03:09
D-ul Dr Neacsu are ecograf 3D, ESTE UN DR BUN.

elena_elena
29.02.2008, 13:14:31
buna.m-am mutat de curand in buzau si as vrea sa va pun cateva intrebari.sunt insarcinata in luna a 7 si as vrea sa fac si eu o ecografie complexa desi am facut 4d la bucuresti.aici exista vreun ecograf mai performant?as vea sa mai stiu daca ati auzit vreuna dintre voi de dr pandelescu,e l imi urmareste sarcina si as vrea sa stiu daca e bun pt ca o sa si nasc cu el.va pup si poate vb.

florry1983
29.02.2008, 22:07:41
Buna!Sunt din Buzau, si la sfarsitul lui martie o sa vina si al meu bebe acasa.Abia astept.Voi naste cu dr. Stoica Gratiela, si mi se pare un medic foarte bun.Mi-am pregatit bagajul pentru maternitate deja.Cine poate sa povesteasca despre conditiile din maternitatea de aici din Buzau?A, pupici stoalex, si sa te bucuri de bebe al tau!!!!

luciana-simona
02.03.2008, 11:49:55
!!!...IEFTIN...!!!Vind hainutze noi si sh bebe,dama si barbati,accesorii,diverse, preturi foarte mici.Detalii si poze la http://s258.photobucket.com/albums/hh275/lucianasimona/ sau pe messenger la id-ul simona_dragotel.Plata ramburs prin posta romana,pt comenzi de peste 40 lei achit taxele postale

mari_25ro
02.03.2008, 21:06:53
dupa parearea mea un doctor bun si cu o aparatura mai performanta ar fi Dr Neacsu Dorin.eu am nascut cu dansul prin cezariana,mana a doua fiind doctorul Pandelescu.pana sa nasc sincer de doctorul Pandelescu nici nu auzisem.

msj pt. "anonim"-cum o sa nasti cu un doctor de care nu stii nimik?el ti-a urmarit sarcina?are si cabinet particular?

elena_elena
04.03.2008, 19:15:01
buna mari_25ro sunt elena.inteleg ca e ciudat faptul ca nasc cu un dr despre care nu stiu nimic dar nu am alta solutie,.abia m-am mutat in buzau si bu cunosc pe nimeni.

mari_25ro
04.03.2008, 19:37:50
buna elena! o sa nasti prin cezariana?oricum nastere usoara si un bb sanatos.mi-ar fi placut sa-ti spun mai multe despre acest doctor,dar nu prea am auzit de el.pupici dulci!

iuly2007
05.03.2008, 09:16:37
Buna Elena,un ecograf mai performant are d-nul doctor Neacsu.Eu am nascut cu el acum un an de zile prin cezariana iar mana a doua a fost Constantinescu.De dr Pandelescu nu am auzit.Dc vrei sa mergi la dr. Neacsu lasa-mi un mesaj si iti pot da nr de tel de la cab. particular.TE pup si nastere usoara.

finante
07.03.2008, 20:45:44
1. Sa ne gandim la viitorul lor. Vizitati si cereti detalii: http://plusprofit.blogspot.com/2008/02/contul-de-viitor-pentru-copii.html

2. Castigati bani prin inregistrare pe internet - sistem DubaiMLM:

http://plusprofit.dubaimlm.com

Detalii: plusprofit.dubaimlm@gmail.com

Sanatate si bucurii alaturi de copii!

danadob
08.03.2008, 20:52:50
Ecograf 3d este la pliclinica aceea noua deschisa la Piata Saraca; au si doppler fetal si iti si inregistreaza daca vrei sunetele si imaginea.Va lucra acolo si dr. pandelescu.Este foarte serios,poti avea incredere in el; eu merg la el de 4 ani si nu am avut nicio nemultumire.

danadob
08.03.2008, 20:56:48
Elena, nu-ti face probleme de dr Pandelescu pt ca e serios; nu este foarte vorbaret dar face treaba buna.Nu e f cunoscut pt ca a venit doar de cativa ani de la Nehoiu unde a lucrat si are mai multe paciente de acolo, dar e f bun.

mari_25ro
14.03.2008, 15:31:42
Dragi mamici,nu stiu cum sa formulez in asa fel in cat sa nu influentez pe nimeni.Am aflat azi de o colega care trebuia sa nasca cu d-na doctor Stoica,dar care a fost lasata balta de ea.si nu e prima data cand aud asa ceva.am mai auzit ca intr-o noapte nu s-a putut deranja sa vina sa asiste la o nastere...au aparut complicatii...finalul nu a fost unul fericit pt bb :(((,iar la o alta cunostinta nu a putut sa-i spuna daca e insarcinata sau nu...cu aparatura am auzit ca sta cam prost,dar cred ca un profesionalist adevarat trebuia sa "simta" la mana,ca de pe vremea mamelor noastre nu exista ecograful.Asa ca dragi mamici ,paciente ale d-nei doctor aveti mare grija...mai luati un banut in plus :((( ca daca dansa nu poate asista,macar medicul de garda sa va ajute cu adevarat...Sarcini usoare va doresc , o nastere la fel si sanatate cat mai multa.

mari_25ro
19.03.2008, 20:59:31
elena,cum mai decurge sarcina?sunteti bine,sanatosi?viitoare mamici din buzau unde sunteti???

lily_ana2008
22.03.2008, 16:20:19
danadob,te rog ,poti sa-mi spui mai multe despre eco 3d de la pol nr 1?ce docrtor o face,pret,a mai facut cineva acolo?

sarcini usoare tuturor!

lily_ana2008
26.03.2008, 08:59:36
burticilor,unde sunteti?

multa sanatate tuturor!

cri_pufos
26.03.2008, 11:28:57
http://s283.photobucket.com/albums/kk320/cri_pufos/

-hainute bebici si viitoare mamici,incaltaminte bebei.....pt cei interessati vizitati linkul de mai sus.....

PT contact: id mess: cristina_k_pit

mail: cristina_elenaro@yahoo.com

-suport cheltuielile postale

florentina4d
29.03.2008, 15:16:22
AM SI EU O RUGAMINTE: STIE CINEVA DACA EXISTA SAU NU ECHOGRAF 3D IN BUZAU?

DACA EXISTA STITI EXACT UNDE SI CAT COSTA?

mari_25ro
30.03.2008, 17:01:24
ce rost are postarea ta aici????????ar trebui sa-ti gasesti alt site pt asemenea postari...

zizi_chirac
30.03.2008, 23:51:46
un 3d in bucuresti cu un medic bun?

eu una sunt la doctorita Lupu

sincer pana acum totul este ok si sunt multumita

la cate saptamani se face 3d-ul?

eu am 14 sapt acum

toate cele bune

nicol74
31.03.2008, 11:21:47
Buna, sunt Nicoleta, insarcinata pt a doua oara....acum implinesc 6 luni pe 8 aprilie.

Prima data am nascut aproape acum 8 ani in maternitatea din Buzau...fapt ce m-a facut sa ma gandesc ca data viitoare sa nu mai nasc acolo...sper ca in 8 ani de zile situatia sa se fi schimbat in bine.....nu am nimic de reprosat personalului medical...conditiile au fost de vina. acum voi naste in Bucuresti, cu Dr Cristescu datorita celor mentionate mai sus dar si faptului ca langa BB am si un fibrom ce il vom extirpa la nastere. Prima nastere a fost cezariana...deci si a 2-a va fitt cezariana.

Despre eco 3D- morfofetala....se face cel mai bine intre saptamanile 22-26, deoarece pana in sapt 22 organele nu sunt inca ffff bine formate...si ati da banii degeaba. Eu am facut eco 3D-morfofetala la maternitatea Giulesti, la dr Albu, si m-a costat 370 RON....si a meritat.

Sunt curioasa cat costa un 3D la Buzau....si care sunt datele furnizate....

Aveti grija de voi si de comorile pe care le aveti in burtici! Pupici!

lily_ana2008
31.03.2008, 14:16:40
am inteles ca nu e nici un medic din bz care sa fie competent pt o eco 3d...............

ca s-ar face am inteles la medcenter o eco m complexa (morfologie fetala.......?) si ar costa cam 70 ron,dar nu stiu nimic concret

la fel si la policlinica nr 1(asta am gasit pe internet)ar fi 25 euro ...............am sunat pt programare si mi-a cerut nr de tel si numele ca o sa ma sune ei cand vine doctorul............a trecut ceva timp...............si nimic..............

eu sunt la dna dr Munteanu,sunt f multumita,am 25 de saptamani si pare a fi baietel!

va pupik pe toate!

cri_pufos
31.03.2008, 15:16:22
http://s283.photobucket.com/albums/kk320/cri_pufos/hainute%20copii/?start=0

.....hainute primavara, hainute vara,saci de dormit pt bebei,hainute gravide,incaltaminte bebei, bijuterii MELI MELO.......pt cei interesati aceesati linkul de mai sus

Id de mess : christina_k_pit

cristina_elenaro@yahoo.com

florentina4d
01.04.2008, 10:55:43
SUNT INSARCINATA IN 20 DE SAPTAMANI. SUNT LA D-NA DR. LUPU SI DEOCAMDATA SUNT MULTUMITA. AM FACUT ECO 3D LA BUCURESTI LA 19 SAPTAMANI. VROIAM SA STIU DACA EXISTA SI IN BUZAU, PT CA IMI ERA DE AJUTOR PT O VIITOARE ECOGRAFIE. LA BUCURESTI MI-AU SPUS CA ESTE BAIETEL, DAR SUNT CURIOASA DACA SE VA VEDEA ACELASI LUCRU SI LA BUZAU.

AVETI GRIJA DE VOI SI DE PITICII VOSTRI!

danadob
05.04.2008, 18:11:57
Buna fetelor!

Am fost la policlinica de la Piata Saraca siL-AM AUZIT PE BEBE :-), :-)! Au un aparat pe care ti-l pune pe burta, ca un ecograf dar numai cu sunete. Il auzi pe bebe, iti masoara bataile inimii si iti spune daca bate corect sau nu, daca fatul are suferinta fetala sau nu.

Are si un aparat in forma de inima pe care ti-l inchiriaza acasa daca vrei si cu casti, asculti impreuna cu taticul si fratiorii dar nu se foloseste decat dupa 22 de sapatamini. Cel pe care mi l-a pus mie este bun de la 10 saptamini.

Am plans de emotie; ma mai duc pt ca nu costa decat 25 de lei si in banii astia stai si de vorba cu o doctorita draguta. E drept ca nu iti face consult decat daca vrei la ginecolog si platesti consultatia.

Cand mai ammaruntis prin buzunar, ma mai duc si cu sotul si cu primul meu baietel -Andrei sa-si auda si el fratiorul!

danadob
05.04.2008, 18:14:14
am uitat sa va zic ca poti inregistra ; imi fac file-uri : la 12 sapt, la 14, 16,.etc!

ramara
06.04.2008, 18:06:46
un mod simplu de a face bani , mai ales pt. mamicile care stau acasa . functioneaza si e usor.trebuie doar sa accesati site-ul si sa il urmariti pt 30 de sec.

http://bux.to/?r=ramara

cu cat sunt mai multi cu atat mai bine ( la portofel)!!! succes

vioryk
07.04.2008, 20:34:05
s-a deschis 3d la med center va rog sa imi spuneti si mie

aura43
09.04.2008, 17:55:50
am nevoie urgent s ma duc la un medic ginecolog...va rog,spuneti-mi si mie unul mai bun din buzau...sau lasa-ti-mi nr de tel si adresa....urgent!....multumesc

danadob
09.04.2008, 20:37:16
Buna, aura! Eu personal ti-l recomand pe dr.Pandelescu; este un medic f serios si atent.Te poti programa la tel 711404.mULTA SANATATE!

ioana2008
15.04.2008, 20:07:38
Pentru a face cativa bani pt. pampers nu trebuie decat sa vizitati situri.Vi se va da 0,10$ pt.fiecare site.Castigati ceva bani de buzunar nu va asteptati sa va imbogatiti.Intrati pe http://bux.to/?r=io_yonella,apoi in register pt.a va face cont,va logati cu id-ul vostru,apoi stati cate 30 sec. pt.fiecare site.O mamica binevoitoare.Spor la lucru.

mari_25ro
15.04.2008, 21:36:00
stii ceva ioana....ramai tu cu toti banii...mai ai o "prietena" mai sus care ne sugereaza acelasi lucru....lasa-ne pe noi asa mai sarace....

mada_geo26
20.04.2008, 19:49:36
buna! sunt insarcinata in 26 sapt si am colul deschis dr neacsu mi-a spus ca tr sa fac cerclaj!

Stie cineva care sunt tarifele in buzau?

Multumesc frumos

elena_elena
21.04.2008, 13:17:31
buna danadob sunt elena.iti multumesc pt informatii.as mai vrea sa vb cu tine.esti draguta sa imi ai o adresa de mess.asta e a mea:elena_elena312.da-mi un buzz daca vrei sa vb.te pup

elena_elena
21.04.2008, 13:18:51
buna mari_25ro sunt elena.as vrea sa mai vb.iti dau adresa mea de mess daca vrei sa vb cu mine:elena_elena312.astept sa vb

iulici
14.05.2008, 01:35:23
Buna, sunt gravida in 37 saptamani, mai avem putin, imi poate spune cineva ce tarife sunt pe la maternitatea Buzau. Eu voi naste cu Dr. Neacsu. Astept raspuns cat mai repede. Mersi si nastere usoara pt toata lumea.

futuremamy
12.06.2008, 23:00:26
fetelor, eu am facut eco si a iesit translucenta mare; avem 11 sapt si tr sa mergem repede la buc sa ne analizam

a mai fost cineva in situatia asta?

recunosc k imi este tare frica pt bb

laly_bub83
21.06.2008, 18:03:26
buna la toate gravidutele din bz.ma numesc laura si as vrea sa va intreb si eu ceva:sunt insarcinata in 6 luni iar bebelusa mea va aparea la inceputul lunii septembrie.momentan nu sunt in tara ci la sotul meu in germania unde lucreaza.ce ma sfatuiti sa nasc aici sau sa vin sa nasc in tara unde l-am ales ca dr ginecolog pe d-nul neacsu?e primul copil si vrea ca totul sa fie in ordine.va poopic burticilor.

flore75
29.06.2008, 01:18:00
suntem pe ultima suta de metri la concursul mini echipa nationala de fotbal;

daca va place poza piticului meu va rog sa votati azi pana maine inclusiv

daca lasati link, noi va vom vota in continuare, chiar daca concursul se incheie

http://www.mami.ro/albume-foto/?avpage-album_poze=detailPage&showAlbum_poze=93275

va multumim

michel
06.07.2008, 19:43:04
Buna. As vrea sa nasc cu dr. Stoica Gratiela Elena din Buzau. Ce imi puteti spune despre ea ?

Gerlinde
11.07.2008, 16:20:09
buna viitoare mamici!!!sunt o mamica din timis si am o rugaminte la voi:primim si noi un vot de la voi?concursul tine pana in 31 iulie.multumesc mult!!!!!pupici!!!

http://www.piciulici.ro/concurs/participant/Micu-Theodor-317.html

newmamiirinuk
18.07.2008, 11:41:14
fetelor am si eu o rugaminte va rog....am si eu nevoie urgent de fiole de GRAVIBINOL. bebelina din burtik are nevoie de ele...si va rog din suflet cine ma poate ajuta v-as fi f f recunoscatoare. In bucuresti nu se gasesc...si f rar in tara, daca cineva are cum sa ma ajute, astept mesajul vostru.

VA multumim mult

NICOL_RADUTA
18.07.2008, 13:46:12
BUNA FETELE SUNT NOUA PE AICI SUNT SI EU O NOUA GRAVUDUTA AM 6 SAPTAMANI SI PESTE 2 SAPT AS VREA SA MERG LA MARE CE STITI E CONTRAINDICAT. VA ROG MULT UN RASPUNS

NICOL_RADUTA
18.07.2008, 13:47:13
E super eu sunt pacienta ei de mult si acum am ramas gravida cu ea si tot la ea ma duc

clara_vidori
22.07.2008, 00:24:41
si eu am nevoie de vaccin

dar nu stiu cum sa +procedez , in Itralia si in germania , unde s-au interesat niste prieteni, se face la bb nascuti din mame sanatoase purtatoare de virus hepatita b 3 sau 4 doze

dintre care prima in primela 12 ore si urmatoarele in lunile care urmeaza

vaccinul de la 12 ore se numestre HBVAXpro de 5 sau 10 mg produs de SPMSD iar pt urmatoarele doze se foloseste fie Infarix - hexa, produs de GSK sau IMMunoHBs. pretul lui ar fi de 200 euro/doza in Germania sau 400 Euro /doza in Italia

doctorita de la infectioase mi-a vorbit pana acum doar de o singura vaccinare , cea de la la 12 ore si de restul care se fac la toti bb, sanatosi sau infectati, dupa schema romaneasca cu Engerix.

Daca a facut cineva rost deja poate scrie cum a procedat , cate doze i-au trebuit , de unde a cumparat

si cum a suportat bb vaccinul

michel
23.07.2008, 20:11:34
multumesc nicol pentru raspuns. Si mie imi place de dr. Stoica, dar am citit mai sus ca nu prea vine in maternitate cand o chemi. Sa fie oare o intamplare nefericita sau asa procedeaza de obicei ? Apropo : de dr. Constantinescu Mario ce parere aveti ?

alinutza74
21.08.2008, 12:02:02
Buna ziua. si eu sunt o graviduta din Buzau si am tot vizitat topicul asta insa vad ca de o bucata de timp nu prea a mai scris nimeni nimic. Eu merg la dr. Constantinescu si pot spune ca este unul dintre cei mai buni dr. ginecologi din Buzau. As vrea sa nasc normal dar vom mai vedea pina la urma pentru ca pana atunci mai este destul timp in care se pot schimba multe.
Va doresc nastere usoara si bebei sanatosi.

manailaady
30.08.2008, 23:26:43
buna si eu sunt o graviduta dar din Rm Sarat si as dori sa mi spuna cineva daca stie unde pot gasi un vaccin Rhogam este pt RH negativ se face in 72 ore de la nastere.Eu trebuie sa nasc la sfarsitul lunii septembrie.Va rog daca stie cineva sa mi spuna si mie sau sa mi trimita un mes pe <a href="mailto:manailaady84@yayoo.com">manailaady84@yayoo.com</a>

nicol127
26.05.2009, 12:49:51
buna! unde sunteti, gravidutelor? de atata timp nu a mai postat nimeni. sunt si eu insarcinata si mi-ar face bine sa vb cu cineva. chiar sunt singura pe aici?

unikata22
10.02.2010, 18:17:21
buna ,gravidutelo!ma enumar si eu printre voi, am 7 saptamani si as vrea sa ma duc si eu la un cabinet particular aici in buzau si nu stiu la cine ,pana acum am fost in maternitate la DR. LUPU.va rog sa mi spuneti si mie ce doctor vi se pare bun ...si la care as putea sa ma duc la o ecografie. va pup;)

disi2010
01.07.2010, 18:59:09
nu mai e nimeni p aici???

bebepatut
26.08.2010, 00:28:27
Buna tuturor. Am observat majoritatea cumpara in ultimul moment, poate si din superstitie.
Va spun din experienta de zii cu zii a lucrului cu clientii, comercializez 3 modele de patuturi
din lemn noi noutze la pret de second hand. Sunt realizate in special pentru export, pentru
un lant important de vanzatori de mobila si accesorii, deci calitatea nu este indoielnica.
Convingeti-va mugurgrup punct ro

nalexanda
27.03.2011, 12:42:57
chiar nu i nimeni din bz????

Biba92
22.02.2012, 12:20:35
Buna ziua!As avea si eu o nelamurire,daca ma puteti ajuta!in decembrie am avut menstra pe data de 4 ,nsa luna viitoare mi-a intarziat foarte mult si am mers pe 24 ianuarie la ginecolog!Acolo mi-a dat pastile pentru a-mi veni mesnstruatia si mi-a mai spus ca am un uter mic si ca imi va fi greu sa duc o sarcina pana la sfarsit!Pe data de 4 februarie mi-a venit ciclul menstrual,pe 9 februarie am facut sex neprotejat!Am observat ca perioada mea fertila a inceput pe 16 februarie,noi am facut sex neprotejat pe 19 si 21!Exista posibilitatea sa fi ramas gravida?Daca da cand ar trebui sa am vreo simptoma sau sa fac primul test!Ne dorim foarte mult un bebe!Normal cand ar trebui sa am perioada de nidatie?VA rog din suflet sa imi raspundeti!!!Multumesc mult!O zi buna!