PDA

Versiunea completa : Doctori buni la elias

albert_adi_mirela@yahoo.com
13.03.2008, 12:38:04
A nascut cineva cu dr.cristian rodica la spitalul elias.ce impresie va facut?

pr_consuelo
13.03.2008, 12:38:05
asta as vrea sa stiu si eu daca a nascut cineva cu doamna doctor Cristian.si cum este...

alinutza1224
13.03.2008, 13:08:57
pai... eu nu am nascut cu dansa... de fapt doctora mea era andrei aneta dar dna Cristian a asistat si ea la nastere. am facut cezariana in ciuda dorintei mele caci am avut probleme si eram pe punctul de a naste bebelusa fara suflare.. in fine.. faza e urmatoarea.. dr. cristian a asistat la nastere si a fost super, super, super dulce, s-a interesat de mine mai mult dekt doctora mea care mi-o alesesem. ma vizita de cel putin 3 ori pe zi sa vada ce fac, ma intreba mereu dak am nevoie de ceva, ma intreba dak ma doare ceva, ea a vb pt al lasa pe sotul meu sa stea cu mine cat am stat la reanimare si prima zi pana m-am dat jos din pat pt a putea merge. am vrut sa-i dau si dansei ceva (nu mult, am vrut sa-i dau 2 mil dar nu a vrut sa ia delok...)e o femeie extraordinara, kiar a stat cu mine intr-o seara la povesti. mi-a pov viata dansei in mare, de copii ei si m-a invatat multe..

o recomand cu mare caldura din tot sufletul:-*

pr_consuelo
17.03.2008, 12:18:33
multumesc mult alinutza.conteaza f mult sa aflii si parerea altor mamici.de spital ce poti sa-mi spui?sau de preturi.sper ca nu-ti cer prea mult.pupici si sanatate

17.03.2008, 14:57:51
Eu am nascut cu dansa in iulie 2006 si am un baietel frumos,vioi si sanatos.ma ajutat f mult psihic pt ca imi era frica sa nasc normal,dar am avut atata incredere incat am mers cu zambetul pe buze si am nascut usor si fara dureri.este un om extra ordinar si o recomand tuturordespre bani pot sa spun ca am avut toata atentia din partea dansei iar banii i-am dat la 2 zile dupa ce am nascut si sa purtat la fel si inainte si dupa

pr_consuelo
17.03.2008, 22:12:11
eu urmeaza sa nascin jur de 21 iulie o fetita (sper sa nu ne mai zica altceva)si eu si sotul meu ne dorim fetita.am fost la dansa la control de vreo doua ori si urmeaza sa mai merg pe 14 aprilie.sincer parerea noastra este ca este super dulce.conteaza f mult cum iti vorbeste.sper sa fie totul ok.pupici

bobo_2008
17.03.2008, 22:16:10
buna.am vazut ca ati vorbit foarte frumos de dr. Cristian. Eu tot caut un ginecolog bun. Imi puteti spune daca are cabinet particular si daca da, cam cat costa o consultatie la dansa? multumesc si pupici.

pr_consuelo
18.03.2008, 12:54:10
buna bobo.doamna doctor are un cabinet la care poti sa mergi .este undeva in pajura.o sa-ti dau nr de tel al asistentei d-na Stefania(super dulce si dansa) si ii poti face o programare.avand in vedere ca are f multe paciente este posibil sa te programeze peste o saptamana ,doua.cate saptamani ai? uite nr.0724.258.788 sanatate si pupici

pr_consuelo
18.03.2008, 13:53:04
am uitat sa-ti spun preturi:eco 2d-80 lei ,iar control pe masa -50 lei.eco 2d este 80 lei pt trimestrele 2 si 3 de sarcina.pt primul trimestru este 50 lei.eco vaginala e tot 50 lei.

valmam
18.03.2008, 14:21:38
e groaznica madam cristian; eu am tot spus pe site; aveti grija ca daca maternitatea e plina o sa nasteti la urgenta la alte spitale cu doctori necunoscuti

18.03.2008, 14:55:59
buna valman.spui asta din proprie experienta sau din auzite?pt ca eu am nascut cu dansa si nu am ce sa-i reprosez,intradevar este cam aglomerata dar unde nu este.stai linistita cand este sa nasti se gaseste un loc si pt.tine,nu te lasa la greu.eu cand am ajuns la spital sa nasc dim.la 8 dansa tocmai iesise din garda si a ramas cu mine pana la ora 15,ce as avea sa-i reprosez,vino cu agumente daca vrei

valmam
18.03.2008, 19:18:34
din experienta; crezi ca e placut la 7 luni cand ai contractii sa vina sa iti spuna din 10 in 10 minute; "nu ai plecat la alt spital? sa stii ca iti moare copilul"; abia asteptac sa scape de mine sa nu aiba probleme; si eu asteptam sa vina sotul sa ma ia si ea ma pisa sa plec mai repede

citeste rubrica "nastere la elias" si ai sa afli mai multe;

ma bucur ca tie iti place sa fii consultata cu alte 3 persoane in cabinet, ptr ca eu asa am patit si iti spun ca nu e placut

sa stii ca de obicei vb din experienta mea, ca am destula

valmam
18.03.2008, 19:24:18
stii care a fost primul lucru pe care mi l-a spus cand am ajuns acolo? nu mai am locuri in spital, ce vrei sa iti fac: si m-am dus la ea cu recomandare;

oricum vad ca inca mai sunt mamici, noi, care nu suporta o parere;

pacat

otylyka
18.03.2008, 20:00:54
nota 10+++ pt Dan Tutunaru! Trebuia sa nasc la Elias...insa nu erau locuri pt cezariene...asa ca m-a dus el la CFR2 unde m-a si operat ... iar tratamentul oferit de personal a fost superok!

pr_consuelo
19.03.2008, 10:02:49
sincer ,eu nu stiu cum e ste in spital pt ca pana acum am fost doar la un cabinet unde face consultatii.dar oricum mai am o colega care trebuie sa nasca cu dansa in aprilie si astept sa vad ce parere are si ea.am auzit ca sunt si rezerve unde platesti ca 50 de euro pe zi.o sa vb cu dansa pt o rezerva de genul asta si sper sa fie ok.faza e ca am si colege si prietene care fac tratament cu dansa si sunt super multumite.

mirela tu cand ai nasut la Elias?poti sa-mi dai amanunte? pupici

pr_consuelo
19.03.2008, 10:04:24
a scuze am vazut cand....dar mai tarziu(sorry) dar amanunte?

bobo_2008
19.03.2008, 10:12:25
mersi pt informatii consuelo. Eu nu sunt inca insarcinata..sper sa raman cat mai repede:(

pr_consuelo
19.03.2008, 10:32:49
pai atunci...spor la treaba (hihihi)

bobo_2008
19.03.2008, 10:35:48
Da, mersi..am nevoie. Intre 19 si 24 este perioada fertila..asa ca ma pun pe treaba. Numai sa aiba chef si sotul ca aseara era tare obosit si nu a avut chef de nimic si imi venea sa plang de ciuda:((

pr_consuelo
19.03.2008, 10:37:41
bobo adresa cabinetului este str Presei nr 6 (centrul medical mega)teoretic acolo sunt cabinete de stomatologie,dar tot acolo are si dansa cabinet.

pr_consuelo
19.03.2008, 10:39:16
bobo nu vrei sa vb pe mess?

bobo_2008
19.03.2008, 10:43:43
Poate vb diseara ca acum sunt la sv si din pacate avem restrictie la mes:(

ioana_ralu
19.03.2008, 10:55:24
buna,eu tot cu dr.Cristian Rodica am nascut,in martie 2007,nu am nimic sa-i reprosez,a fost super ok si s-a ocupat de mine de fiecare data cand am deranjat-o.eu nu prea am fost la consultatii jos in spital,unde era f aglomerat ,si intr-adevar ca erau mai multe fete in cabinet odata,dar oricum si cabinetul de jos s-a schimbat si aveai cat de cat intimitate.Acum oricum nu pre mai consulta in spital decat la cab particular.Eu nu am decat o parere f buna despre ea si unei vecine de-ale mele chiar i-a salvat viata.saptamana viitoare trebuie sa nasca sora mea tot cu ea ,si va spun cum a fost.pupici si nastere usoara

pr_consuelo
19.03.2008, 10:55:54
astept add-ul tau

pr_consuelo
19.03.2008, 10:59:17
buna ioana.multumim pt parere.nastere usoara pt sora ta si te asteptam cu vesti bune.pupici

pr_consuelo
19.03.2008, 11:02:49
ioana am uitat sa te intreb despre spital.cu ti s-a parut? la bebei cum este? ma refer la curatenie si la personalul care se ocupa de ei.

19.03.2008, 15:01:16
valman nu trebuie sa te superi cind am spus ''din proprie experienta''m-am referit daca ti sa intamplat tie si nu daca ai tu experienta de viata,si nu ma deranjeaza nici o parere contra dar important este sa ti se fi intamplat tie si nu altora,ca sti cum sunt unii le mai ''infloresc'',doar ca eu nu am auzit sa nu te primeasca in spital,mai ales daca este dr.tau acolo.in fine fiecere a avut o experienta mai placuta sau mai putin placuta si e bine sa invatam din ele.inca o data scuze,pupici si sa ai o zi buna.

pr_consuelo
21.03.2008, 12:20:18
ce faceti fetelor nu mai dati nici un semn de viata? bobo ai reusit sa-ti ''convingi'' sotul?

pupici

bobo_2008
21.03.2008, 12:25:16
Buna consuelo, dar, a doua seara nu a mai scapat:) De fapt a vrut si el pt ca isi doreste mult un bebe (un baietel zice el)..asa sunt taticii..toti vor baietei, dar cand au fetite le iubesc la nebunie. Am deschis si un topic la fertilitate/ovulatie. Cred ca am facut dragoste cu o zi inainte de ovulatie..asa ca sper sa ma ajute D-zeu si raman insarcinata. Poate mai facem si in seara asta (ieri a avut loc ovulatia dupa semnele pe care le-am avut) si poate, poate....dar pana la urma stii cum e..bebe vine cand vrea el nu cand vrei tu:)

bobo_2008
21.03.2008, 12:27:08
am vrut sa scriu da, a doua seara (nu dar)..

uite linkul

http://www.mami.ro/fertilitate/forum/despre-ovulatie.html?av-topic=161675#msg-161817

pr_consuelo
21.03.2008, 16:29:40
ma bucur ca ai reusit...sa vedem acum si rezultatele!!!cam aiurea cu ovulatia asta ca eu in luna in care am ramas mi-am luat teste de ovulatie si mi-au iesit toate negative dar....surpriza am ramas insarcinata.cred ca am avut ovulatie o saptamana mai tarziu decat era normal dupa cum am calculat eu.asa ca poti sa iei in calcul si chestia asta si sa mai ''profiti'' cateva zile(hihihihi).noi am fost azi la doctor pt eco 4d si piscoata mea era foarte agitata.nu prea ne-a lasat sa-i vedem mutrisoara ca se ascundea si isi sugea degetelul incontinu.este fff haioasa.sper sa ai cat de curand o veste buna.succes.pupici

pr_consuelo
21.03.2008, 16:32:07
eu am noroc ca sotul meu isi dorea fetita.cica sa semene cu el.sincer eu sper sa semene cu mine dar ce mai conteaza...sanatoasa sa fie.

bobo_2008
21.03.2008, 16:42:34
In cate saptamani este? Eu as vrea sa am baietel, asa ca suntem pe aceeasi lungime de unda, dar...s-ar putea sa am gemeni pt ca mama are o sora geamana si mi-a zis dr. la care am fost inainte ca sunt sanse mari sa fac gemeni, fiind si prima nascuta. Acum, ce-o fi, numai sa vad cele 2 liniute.

pupici

pr_consuelo
21.03.2008, 16:47:22
am 23 de saptamani.gemeni? moama....parerea mea este ca e super greu cu doi.as fi vrut gemeni daca se pute sa fie fata si baiat...am cam multe pretentii,nu? cand ar trebuii sa-ti vina?

bobo_2008
21.03.2008, 16:49:16
pai cam pe 4 aprilie. Ultima menstruarie a fost pe 6 martie, iar durata ciclului este de 30-32 de zile. Stiu ca ar fi greu cu gemeni. Si eu as vrea fata si baiat sau 2 baietei:)

pr_consuelo
21.03.2008, 16:53:19
stiu ca nu este frumos sa intreb dar....cati ani ai?

vreau sa-ti zic ca am simtit-o pe maimutica mea dupa trei zile.trebuia sa-mi vina pe 14,nu mi-a venit si pe 17 am facut testul si....pozitiv. acelasi lucru ti-l doresc si tie.ai luat pastile?

bobo_2008
21.03.2008, 16:58:49
am 27. Da, am luat vreo 2 ani Diane si Jeanine, dar le-am intrerupt in august 2007. Pana in dec am avut cilcul neregulat (din cauza pastilelor), dar din ian e stabil.

Foarte repede ai aflat ca esti insarcinata. Eu am tot citit ca testul iese pozitiv dupa 7-10 zile de la data la care tb sa iti vina menstuatia.

pr_consuelo
21.03.2008, 17:01:57
asa e dupa 7 zile dar...la cateva zile am fost la ecograf si abia a vazut-o ...a zis ca nici nu poate sa-mi zica sigur daca e sarcina si sa vin peste o saptamana.era cat bobul de piper...si acum ma trezeste din somn cand incepe sa ma ia la picioare.dar ce conteaza ...abia astept s-o vad.dar pana la sf lui iulie...mai am de asteptat.

bobo_2008
21.03.2008, 17:05:17
O sa treaca repede. Bucura-te de perioada de sarcina ca o sa-ti fie dor dupa nastere:)

pr_consuelo
21.03.2008, 17:08:07
chiar nu ma deranjeaza.ma distreaza mai ales cand ne uitam la fotbal...cred ca se crede unul din jucatori...asta inseamna ca seamana cu mine.mi-am adus aminte.eu am ramas insarcinata in a treia luna dupa ce am intrerupt pastilele.dar am avut ciclu regulat

bobo_2008
21.03.2008, 17:34:32
eu m-am protejat pana in dec cred. Pt. am vrut sa-mi fac cateva analize inainte, printre care si toxoplasmoza pt ca am acasa 2 pisicute...si a iesit ok. Te-ai gandit ce nume ii vei pune fetitei?

pr_consuelo
21.03.2008, 18:19:52
Rebecca Andreea

pr_consuelo
24.03.2008, 11:07:14
ioana cand trebuie sa nasca sora ta? pupici si nastere usoara

alinutza1224
24.03.2008, 12:05:28
pr_consuelo adresa mea de mess este alinutza1224... dak vrei putem vb mai multe akolo.. puup

pr_consuelo
24.03.2008, 13:35:18
bobo ai sunat la d-na doctor pt programare?sau astepti sa vezi ce se intampla? pupici

ioana_ralu
06.04.2008, 15:58:34
buna fetelor,sora mea a nascut pe 31 pana la urma,prin cezariana ptr ca a avut colul rigid si nu a coborat copilul desi avea dilatatie 10.

acum nu stiu ce sa va mai spun de dr cristian rodica.la ultimul control nu i-a facut ecografie,si ma gandesc ca poate ar fi vazut ca ceva nu e in regula cu placenta.Era verde la nastere si din cauza asta bbita are exeme pe tot corpul.din fericire lichidul nu i-a ajuns la ureche.e sanatoasa ,s-a nascut cu 4.180 si 50 cm

olguta_mamicuta
21.04.2008, 10:19:51
topicul e doctori buni la elias si nu vad secat referinte proaste despre doamna cristian. Nu stiu cum e dumneaei pentru ca eu am nascut cu d-na dr. Boruga si cu dr. Filipescu iar sarcina mi-a urmarit-o DR. PARVU. Pe dr parvu vreau sa0-l recomand chiar daca n-am nascut cu d-lui pana la urma caci era in concediu. E un super dr. si un om deosebit si pe d-na boruga medic rezident in grija careia m-a lasat dr. Parvu. Mi-a supravegheat f. atent travaliu si a fost singura care si-a sustnut parerea ca nu voi putea naste natural cand toti ceilalti o tineau pe nastrere naturala. si dupa nasterte s-a interesat foarte mult de mine si ii multumesc. fata de dr. Filipescu am ceva rezerve. desi e un dragut si-a dat acceptul pentru cezariana abia dupa ce am facut febra.... Ce vreau sa adaug referitor la discutiile voastre e ca valman are dreptate daca spitalul e plin , ma rog maternitatea te trimite fara prea mare jena la alte spiatle sa nasti cu cine vei apuca. in noaptea de 23 pe la 2 venisem la elias sa nasc dupa ce se rupsesera membranele. ma astepta dr. boruga care era de garda. eu sunt din pitesti arges, pe drum facusem pana la masina si cand in sfarsit am ajuns mi s-a spus ca tre' sa merg in alta parte ca nu mai sunt locuri .... norocul meu a fost ca am insistat ca-s din pitesti ca toata sarcina m-a supravegheat dr parvu la clinica part, ca de-asta vin la renumitul elis in loc sa nasc la pitesti, ca am un morman de analize facute si kitul de recolktare de celule pt copil..... cum sa ma tri mita aqltundeva

?????

olguta_mamicuta
21.04.2008, 10:52:20
pana la urma am ramas dar am fost avertizata ca daca spun ca am venit la 2 si m-au oprit tura de noapte isi pierde serviciul.... mi s-a facut foaia de internare la 6 sau nu stiu asa ceva cu 15 min inainte sa intre greii in tura de dimineata....

mtr_mirela
09.08.2009, 13:35:38
Eu am nascut cu Dr Mona Zvanca si am fost f multumita,e o dr foarte draguta ,calma si sociabila.Am fost la Academica la dumneai pt ca sunt din Galati si apoi mi-a planificat cezariana la Elias unde totul a decurs ok,am stat doar trei zile si nu am avut nici o problema Mi-a rec anestezie epidurala cu rahie carenu mi-a dat nici o complicatie dupa asa cum am vazut la alte fete care au nascut doar cu rahie si asta pt ca dr lor nu le-a recomandat .Succes