PDA

Versiunea completa : Lucru manual

monique
18.11.2006, 17:33:26
Dragi mamici!

Voi mai impletiti bluzite si caciulite pentru copilasii vostri ?

As vrea si eu daca stie cineva, sa-mi spuna cum se fac botoseii pentru bebe.In curind mergem in premergator si pe jos este destul de rece. Papuceii sunt destul de scumpi si i-as face niste botosei din lanita dar nu stiu cum . Cine ma poate ajuta?

emapatrichi
18.11.2006, 17:33:27
Mi-ar place mult sa impletesc sau sa crosetez pentru bebe, dar chiar nu am timp. Iti pot spune insa ca gasesti tipare pentru hainute de copii in revista Lucrul de mana. Cauta pe la chioscurile de ziare. E vreo 80.000 lei. Spor la treaba.

teomaria06
21.11.2006, 12:34:36
Renunta la botosei in premargator si cumpara o pereche de incaltari care ii tine bine glezna. Este mult mai bine!Nu trebuie sa te duci sa dai 80 lei pe o pereche din piele sunt buni si cei mai ieftini.In privinta tiparului pentru botosei ....aveam undeva scris exact cum se fac si nu mai gasesc hartia. Mor de ciuda pentru ca erau chiar frumosi si vroiam sa-i fac si eu. Daca afli imi transmiti si mie?

cosandy
01.12.2006, 13:14:42
si eu zic ca cel mai bine e cu pantofiori care ii tin bine glezna in remergator dar daca vrei sa ii faci botosei da-mi adresa ta de mail si iti trimit cum se fac.Daca mai vrea careva...dati adresa de mail....pt orice eventualitate a mea este pandreeadana@yahoo.com. de curand am depistat si eu niste modele de tricotat si diferite chestii si vi le dau cu mare placere.

monique
01.12.2006, 14:17:30
multumesc pentru raspunsuri. oricum la ideea cu premergatorul am renuntat, am citit atitea ca m-am speriat si am zis mai bina fara, dar tot vreau sa ma fac gospodina si sa-i fac puiutului meu niste botosei pentru cind va putea sa-i foloseasca.

ce-i drept timpul este foarte redus pentru astfel de indeletniciri dar....nu cred ca este imposibil...

adresa mea este monicastr2002@yahoo.com, cosandy astept modelele. multumesc

cristina32
13.12.2006, 12:48:55
Fetelor am gasit niste site-uri cu modele ptr tricotat, dar sunt in limba franceza : www.tricotin.com si www.phildar.fr

consuela
22.01.2007, 00:10:36
cristina32 multumesc de adrese sunt ffff interesante,eu tricotez de mult timp desi acum nu prea pot,am facut si botosei , am sa incerc sa-mi amintesc cum.Spor la treaba!

jojo_veve
20.08.2007, 18:20:05
Este pentru prima oara cand scriu pe acest forum. Imi place foarte mult sa tricotez dar nu stiu cum sa fac bluzite ptr.nou nascut ma puteti ajuta? Am gasit doua reviste cu foarte multe modele de tricotat insa ptr.mine ca incepatoare sunt cam grele. Revistele se numesc Lucru manual si Tricotaje le gasiti la ziare si apar o data la 3 luni.Acum lucrez la botoseii cand voi termina o sa scriu modelul. Sper sa-mi iasa.Adresa mea este:georgiana@itis.ro

Astept modele Multumesc mult.

bramburica
22.12.2007, 12:19:16
CRISTINA32 MULTUMESC PT ADRESE SI MIE IMI PLACE SA TRICOTEZ

consuela
18.01.2008, 20:52:03
incercati pe www.garnstudio.com e plin de modele gratis.Am si alte adrese daca va intereseaza.