PDA

Versiunea completa : Gravidute Bihor (partea 2-a)

maris_ir
29.03.2010, 10:28:03
Salut,
As vrea sa va intreb despre experientele voastre, unde ati nascut in Oradea sau in Ungaria?Cu ce doctor si ce experiente aveti?ce dr din ungaria recomandati?ce dr din oradea?As vrea sa impartasim impresii despre ceea ce am trait fiecare in cabinetele ginecologice, in maternitate si mai ales vis-a-vis de doctori?Cunoasteti careva un dr bun in Ungaria?
Va pupic.....

MamiluiDavid
29.03.2010, 10:28:04
Da eu il recomand pe Zatik janos ,daca te intereseaza
<a href="http://www.zatik-nogyogyasz.hu/rorman.htm">http://www.zatik-nogyogyasz.hu/rorman.htm</a>
aici gasesti totul despre el,are tarife acceptabile si e un profesionist.Eu personal am fost si sunt multumita de el.

MamiluiDavid
29.03.2010, 10:33:13
Am uitat si maternitatea din Debrecen e de laudat fata de cele de la noi din tara, am nascut acolo si e exceptional, nu neaparat din punct de vedere a curateniei ci a comportamentului personalului de acolo ,...oricum multi uram unguri in general dar sincer ne dau clasa noua ,indiferent ca ne convine sau nu, stiu sa isi atraga clientul dar stiu sa si il respecte.

maris_ir
29.03.2010, 10:42:45
Multumesc pt raspuns,
sper sa mai ne impartaseasca si alte mamici pareri e bine sa stim despre experientele noastre bune sau rele, sa poata ajuta si pe altii...
Eu merg in Oradea la dr gabor rodica, sunt multumita de ea, dar sunt niste probleme in sarcina si mi-as dori sa merg si in Ungaria la un control si la 4D,oricum sper sa fie bine copilasul meu fiindca sunt probleme cu oxigenarea si alimentarea copilului din cauza placentei, si de cate ori copilasul meu doarme eu sufar pt ca nu il simt,acum am 29 de sapt, de ieri l-am simtit atat de putin si delicat, inca am inima cat un purice dar sper ca totul sa fie bine....

MamiluiDavid
29.03.2010, 10:48:54
Da am si o adresa de la un lat medic care e f bun , ma refer la 4 D, daca doresti cu placere iti dau site-ul, dar acuma si Zatik janos are 4 D <a href="http://www.ditroi.hu/">http://www.ditroi.hu/</a> , dar eu la astea am fost in Debrecen la 4 d ,inca nu avea 4 d Zatik in 2009 cand mi-a monitorizat sarcina, la Ditroi este un medic excelent cu o mare experienta si pe noi ne interesa sa fie facut 4 D bine pt ca sa nu avem probleme cu bebe, si Ditroi au eco 4 D din 1995 deci de f mult timp, sunt niste oamnei si ei de milioane,.Deci 4 D il faceam la Ditroi si monitorizarea sarcini la Zatik Janos. Si am nascut un baietel sanatos.succes

MamiluiDavid
29.03.2010, 11:00:58
4D la Ditroi costa 10.000 de forinti=160 de lei.....e mai ieftin ca in Oradea ,cel putin atunci in 2009 asa era.

maris_ir
29.03.2010, 14:07:00
ms de raspuns...

tinaa
02.04.2010, 23:09:49
buna, eu am nascut in oradea cu doamna dr antal. e profesionosta. se vede la internare ca e sefa spitalului, am prins salon bun, am scapat repede la nastere nu m a tinut cu orele dupa cultima consultatie mi a zis in 30 minute avem bebeul, nu era intors asa ca cezariana. a fost ok. in schim,b stai la ea la cabinet cu orele, e foarte solicitata si ocupata dar cum problemele mele au fost relativ putine eu am fost multumita. daca va fi cazul cred ca tot la ea voi merge. papa

maris_ir
06.04.2010, 15:57:57
Multumesc pt raspuns Tina, ma bucur ca ai avut aceasta experienta pozitiva, eu sunt in 30 de sapt si astept momentul nasterii, eu am o sarcina cu probleme, avand riscul preeclamsiei si hipertensiune indusa de sarcina, plus ca placenta nu e chiar ok, sunt multumita de dr.Gabor Rodica, insa cred ca la orice dr mergi aici la noi la o consultatie nu reusim sa avem suficienta comunicare, adica suntem mereu pe graba si eu astept momentul cand cineva o sa stea 20-30 de minute sa iti explice pas cu pas ce se intampla fiindca sarcina este un moment unic si o adevarata minune...exceptand acest lucru, o recomand cu caldura pe dr gabor se comporta f dragut si e atenta .....
Sper sa mai primim raspunsuri bune sau rele despre ginecologii nostrii...pt ca avem multe de invatat...

starfish
07.05.2010, 20:03:46
Salut, sunt o proaspata graviduta si as vrea sa va intreb in a cata saptamana ati fost prima data la medic? primul ecograf? mi-a fost recomandata D-na dr Tira Mirela ce parere aveti de d-na doctor?

monique11
21.05.2010, 12:46:27
Buna, si eu sunt o proaspata gravidutza si la dr am fost la 6 saptamani sa-mi confirme sarcina. Era un punctulet mic care palpaia ca un led, a fost emotionant :) Acuma urmatoarea vizita va fi la 10 saptamani (saptamana viitoare) de-abia astept :heart:

blackgirl14
05.06.2010, 11:48:04
VA INVIT AICI <a href="http://copilul-tau.forumniger.com/forum.htm">copilul-tau.forumniger.com/forum.htm</a>

mehesloredana
02.08.2010, 16:08:03
Buna, sunt si eu graviduta in 6 luni..incet incet ma apropiu de nastere...as vrea sa va intreb care ati nascut cu dr Szasz Florin? Cat a costat?
Va multumesc anticipat

bebepatut
25.08.2010, 20:37:25
Buna tuturor. Am observat majoritatea cumpara in ultimul moment, poate si din superstitie. Va spun din experienta de zii cu zii a lucrului cu clientii, comercializez 3 modele de patuturi din lemn noi noutze la pret de second hand. Sunt realizate in special pentru export, pentru un lant important de vanzatori de mobila si accesorii, deci calitatea nu este indoielnica. Convingeti-va mugurgrup punct ro

b_criss
15.01.2011, 15:01:38
buna fetelor
de curand am aflat ca voi fi mamica, si ma bucura acest lucru
doctorita mea a zis ca embrionul la 6 sapt, cat am eu, are 4,1 mm, si am citit in alte parti ca ar trebui sa aibe 6mm
off, e asa ciudat, mai ales ca eu am si uter revers

blondy25
01.02.2011, 17:32:38
Buna mamicilor, sunt si eu o gravidutza care tocmai a intrat in cea de-a 15a saptamana. Problema e k dr meu a plecat si acum trebuie sa-mi gasesc p altcineva. am auzit k dr.tira e buna si cu experienta, ce stiti de ea? si as vrea sa va mai intreb daca sunt normale durerile in zona abdominala la aceasta varsta a sarcinii. va multumesc si multa sanatate

ari05
02.02.2011, 19:03:21
sarcina usoara fetelor ! aici nu prea e activitate... suntem mai multe si mai active pe mamici de bihor ... va asteptam acolo eventual :)

Martalarisa
08.03.2011, 09:48:26
la multi ani, viitoare mamici, de 8 Martie, sarcina usoara si nastere fara probleme va doresc!

mon84
26.06.2011, 21:43:12
Sunt noua pe acest site as dori si eu un numar de telefon de la doamna buczi maria asistenta din debrecen daca are cineva

dianamaria26
18.10.2011, 17:29:54
Buna gravidutelor!!! sunt noua pe forum, insarcinata in 20 de saptamani si sper sa impartasesc cu voi aceasta experienta noua pt mine. cum va simtiti? stiti detalii despre nasterea cu dr Kiss Zoltan in ungaria? eu la el merg de la inceput insa n-am apucat sa discut cu dansul detaliat despre asta. am apucat sa discutam despre acte si mi-a spus ca nu sunt probleme cu aducerfea copilului in tara. primesc o hartie de la spital cu care intru in tara si cu care merg la primarie sa inregistrez copilul. in schimb despre costuri n-am apucat sa discutam- am tot auzit variante cu 500 euro nasterea normala si 700 cezariana. va rog daca stiti ceva legat de asta sa-mi spuneti si mie. va multumesc mult