Pagina 1 din 3 1 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 10 din 22
    Junior Member
    Inregistrat
    23.09.2007

ecografia dauneaza|

am facut vreo 3 ecografii pana acum pentru ca anul trecut am pierdut o sarcina si o sa mai fac pana misca bebe ii fac rau

Senior Member
    Inregistrat
    25.09.2007

ecografia

eu sunt in saptamana 18 am facut pana acum 4 ecografii pe net am citit k nu dauneaza la bebe dar sincer ultima care am facut-o si anume cea pt triplul test am aflat k am o fetita

(sper sa nu se fi inselat doctorita)dar am observat k bebelina devine agitata in timpul ecografiei sincer cred k o deranjeaza sunt ultra sunete am sa fac de acum in colo ecografiile care sunt strict necesare nimic mai mult tu in ce sapt esti?te pup sarcina usoara

Senior Member
    Inregistrat
    25.08.2007

Re: ecografia dauneaza|

nu dauneaza ecografiile ,si eu in timpul sarcinii din cauza ca imi era frica ca pierdusem ca tine o sarcina imi faceam in fiecare sapt pana a miscat ,dar nu exista nici un fel de pericol.sarcina usoara iti doresc si un bebe sanatos

Junior Member
    Inregistrat
    23.09.2007

sunt in 8 saptamani

Senior Member
    Inregistrat
    25.08.2007

sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc.pupici

Junior Member
    Inregistrat
    23.09.2007

mersi pentru sfat .te pup

Senior Member
    Inregistrat
    13.07.2010

Ecografia nu dauneaza. Dimpotriva lipsa de monitorizare a dezvoltarii si cresterii fatului dauneaza. Bineinteles ca nu trebuie sa se faca exces in ceea ce priveste ecografiile. Dar eu consider ca trebuie tinut cont de sfatul medicului in acest sens (de obicei doctorul recomnda in functie de evolutia sarcinii distanta dintre ecografii). Daca nu e o sarcina cu probleme ecografiile pot sa fie mai rare, daca insa e o sarcina cu probleme ecografiile sunt absolut necesare)

Junior Member
    Inregistrat
    16.03.2007

salutare,,,,,,,,eco nu dauneaza

stiu asta sigur,,,,,,eu am facut eco la primul copil in fiecare luna , ( si asta nu pt ca era vreo problema;;din contra ,am nascut un bb sanatos,acum are 1 an si o luna jumate ) doctoru meu ginecolog era ecograf si de cite ori ma duceam faceam eco ,,nu afecteaza deloc

acum sunt insarcinata in 13 saptamini cu al 2 lea bb si am facut deja 2 eco

multa sanatate

Junior Member
    Inregistrat
    07.06.2007

buna fetelor si eu sunt insarcinata in 37 de saptamani deci sunt gata gata sa nasc si am facut eco in fiecare luna doar sa-l vad pe bebe. am facut si 2d si 3d si 4d si transvaginal si de toate sa fim siguri siguri ca e totul ok. La 3 doctori am fost 2 ecografisti si 1 ginecolog si toti mi-au spus acelasi lucru : "aveti un baietel foarte bine dezvoltat si perfect sanatos".

v-am pupat si nastere usoara la toata lumea

Junior Member
    Inregistrat
    03.09.2006

Buna, si eu cu primul am facut eco in fiecare luna si am o fetita de un an si 8 luni sanatoasa si frumoasa, acum sunt in 17 sapt si pana acum am facut 3 eco. si sper data viitoare sa imi zica ce o sa am. Sarcina usoara si bb sanatosi si frumosi.

Pagina 1 din 3 1 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •